کد خبر : 1280
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 آگوست 2021 - 14:07

در رابطه با انتخاب شهردار صحبتی نداشته‌ایم

در رابطه با انتخاب شهردار صحبتی نداشته‌ایم

  منتخب شورای شهر کرمانشاه گفت: تاکنون در رابطه با انتخاب شهردار بحثی صورت نگرفته و اصلا هنوز جلسه‌ای با اعضای منتخب شورای ششم نداشته‌ایم. سید احسان احسانی در گفت و گو با ایسنا، گفت: آنچه به موفقیت شورای شهر جدید کمک می کند حمایت و همراهی مسئولین استان و شهرستان است. این عضور شورای

در رابطه با انتخاب شهردار صحبتی نداشته‌ایم

  منتخب شورای شهر کرمانشاه گفت: تاکنون در رابطه با انتخاب شهردار بحثی صورت نگرفته و اصلا هنوز جلسه‌ای با اعضای منتخب شورای ششم نداشته‌ایم.

سید احسان احسانی در گفت و گو با ایسنا، گفت: آنچه به موفقیت شورای شهر جدید کمک می کند حمایت و همراهی مسئولین استان و شهرستان است.
این عضور شورای شهر کرمانشاه افزود: متاسفانه در چندین دوره حضور در شورای شهر کرمانشاه بیشتر مدیران دولتی در سطح استان و شهرستان به شورای شهر به دید یک چیز اضافه می کنند و باوری نسبت به آن ندارند.
احسانی گفت: اکثر مدیران شورا را یک چیز اضافی و مدعی می بینند و همین می شود که با شورای شهر دچار چالش شده و از همین چالش ها تقابل ایجاد می شود.
وی افزود: تا زمانی که مدیران این نگاه را داشته و شورای شهر را دخیل در مجموعه مدیریت استان و شهرستان نبینند، چالش ها ادامه دارد و شوراها هم برای اینکه خود را نشان دهند به تقابل برمی خیزند و مسائل شهر و مردم دچار چالش می شود.
احسانی گفت: مسئولین استان و شهرستان باید بپذیرند که بر اساس قانون اساسی شوراها جزو ارکان مدیریت کشور هستند و باید آنها را در بدنه مدیریتی پذیرا باشند و از یاری و کمک و همفکری آنها بهره بگیرند.
منتخب شورای شهر ششم کرمانشاه تاکید کرد: متاسفانه هنوز برای بسیاری مدیران قابل هضم نیست که شورای شهر هم می تواند به مجموعه مدیریت شهری کمک کند و باید در این زمینه با شورای شهر همراه باشند.
وی یادآور شد: اگر می خواهیم شورای شهر کارآمدی داشته باشیم، باید مدیران دولتی شوراهای شهر را پذیرفته و آنها را در جلسات مشترک مدیریتی شرکت دهند و از نظرات و کمک آنها استفاده کنند.
احسانی گفت: حتی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم باید جلساتی با شوراهای شهر داشته و تعامل بیشتری با آنها داشته باشند.
احسانی در ادامه در خصوص اولویت هایی که شورای شهر ششم باید مدنظر داشته باشد، گفت: کارهای زیادی در شهر هست که باید انجام شود. آسفالت شهر نیاز به یک کار جهادی دارد، در حوزه ترافیک باید اقدامات اساسی صورت گیرد و به دنبال سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه باشیم، حوزه خدمات شهری هم نیاز به یک اقدام جدی و اساسی دارد.
وی افزود: برای انجام این کارها و اقدامات و بهبود وضعیت کلانشهر کرمانشاه قطعا شهرداری و شورای شهر به تنهایی نمی توانند و نیاز است که مسئولان استان و شهرستان در این زمینه پای کار بیایند.
احسانی گفت: کلانشهر کرمانشاه یک میلیون نفر جمعیت دارد و نیاز است مسئولان استان در رفع نیازها و مشکلات نیمی از جمعیت استان به شورای شهر کمک کنند.
منتخب شورای ششم شهر کرمانشاه در خصوص گزینه های تصدی شهرداری کرمانشاه در دوره جدید شورا هم گفت: هنوز در این رابطه بحثی صورت نگرفته و اصلا هنوز جلسه‌ای با اعضای منتخب شورای ششم نداشته‌ایم.
سعید طلوعی شهردار کرمانشاه چند روز پیش از سمت خود استعفا کرد.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.