کد خبر : 7219
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 آگوست 2021 - 1:48

نصرالله: دومین کشتی سوخت چند روز دیگر حرکت می‌کند

نصرالله: دومین کشتی سوخت چند روز دیگر حرکت می‌کند

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت عباس ابومیثم از فرماندهان حزب الله گفت که دومین کشتی حامل مشتقات نفتی تا چند روز دیگر از ایران به مقصد لبنان حرکت خواهد کرد. به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت عباس

نصرالله: دومین کشتی سوخت چند روز دیگر حرکت می‌کند

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت عباس ابومیثم از فرماندهان حزب الله گفت که دومین کشتی حامل مشتقات نفتی تا چند روز دیگر از ایران به مقصد لبنان حرکت خواهد کرد.

به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت عباس ابومیثم از فرماندهان حزب الله اعلام کرد که شهید عباس به خطرناکترین اماکن رفت و جنگید.

دبیرکل حزب الله افزود: شهید عباس کارش را به عنوان یک مبارز آغاز کرد، سپس مسئولیتهای مختلف فرماندهی را عهده دار شد و به طور مستقیم در عملیات‌های جنگی شرکت کرد.

وی تصریح کرد: وقتی نبرد آزادسازی البادیه آغاز شد وی از فرماندهانی بود که در آن نبرد شرکت کرد و هرگز خود را در مکان یا نبرد محدود نکرد. شهید عباس مانند بقیه برادران شهیدش گواه آن است که اهالی منطقه از مقاومت حمایت کردند و بهترین جوانانشان را تقدیم کردند.

نصرالله گفت: اهالی بعلبک الهرمل همه توان خود را برای مقابله با طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی در طبق اخلاص گذاشتند و برای دفاع از لبنان منتظر دیگران نشدند. اهالی الهرمل و البقاع به خوبی می دانند که آمریکاییها و سفارتشان حامی تروریست‌ها هستند.

دبیرکل حزب الله اعلام کرد که نبرد در لبنان علیه مقاومت و نیروهای ملی واقعی از سال ۲۰۰۵ توسط سفارت آمریکا اداره شد، اما شکست خورد.

نصرالله تصریح کرد: غرب دهها میلیارد دلار برای مخدوش کردن وجهه مقاومت هزینه کرده است که با این وجود شکست خورده است و سپس ترور و جنگ علیه سوریه را آغاز کرد اما باز هم شکست خورده است.

سید حسن نصرالله با اشاره به دخالت سفارت آمریکا در بیروت در همه مسایل لبنان گفت که سفارت آمریکا در همه امور لبنان حتی بنزین، گازوئیل و دارو دخالت می‌کند. سفارت آمریکا می‌خواهد لبنان دچار هرج و مرج شود و جامعه لبنان و کرامت مردم و خانواده‌های آن را هدف قرار دهد.

دبیر کل حزب الله خاطر نشان کرد: راز قدرت راه ما در این است که هیچ گاه دنبال دستاوردهای سیاسی نبوده‌ایم. اشکال آمریکا و جماعت آمریکایی در منطقه همین جاست. یکی از نقاط قوت شما این است که دشمنت را بشناسی. ما دشمن آمریکا و سلطه‌جویی آمریکا و دشمن رژیم صهیونیستی و پروژه صهیونیستی هستیم و به این افتخار می‌کنیم اما آنها این دشمن را یعنی ما را نشناخته‌اند.

وی با بیان اینکه آنها در طول این سال‌ها ما را نشناخته‌اند و گمان می‌کنند که ما گروهی هستیم که دنبال دنیا هستیم، تصریح کرد: فکر می‌کنند اگر دنیای ما را تهدید کنند، می‌توانند اراده و عزم ما را تغییر دهند. آنها نمی‌توانند بفهمند که وقتی به اسلام محمدی وابسته باشی یا به کربلای امام حسین وابسته باشی یعنی چه؟.

سید حسن نصرالله ادامه داد: کشتی دوم ما در روزهای آینده از ایران حرکت خواهد کرد و کشتی‌های دیگری پس از آن اعزام خواهند شد. مساله ما یک یا دو کشتی نیست بلکه ما به این روند تا تامین نیازهای لبنان ادامه خواهیم داد.

نصرالله اظهار کرد: با آمدن کشتی‌های حامل سوخت به لبنان، فشار بر شرکت‌ها و جایگاه‌های سوخت کاهش می‌یابد. ما می‌خواهیم بازار سیاه را بشکنیم و با قیمت‌هایی که نشانه طمع ورزی است مقابله کنیم و از مشکلات مردم بکاهیم.

دبیرکل حزب الله گفت: دولت آمریکا در صورتیکه قصد کمک به لبنانی‌ها را دارد باید وتوی خود علیه کمک به لبنان را لغو کند.

وی گفت: سفیر آمریکا می‌خواهد به ما توهم بفروشد اما در صورتیکه این توهمات محقق شود، ناراحت نمی‌شویم.

نصرالله تصریح کرد: با بردباری، بصیرت، آگاهی و تحمل، دشمن شکست خواهد خورد و در این نبرد پیروز خواهیم شد و با قدرت بیشتر از آن خارج خواهیم شد. این دلیل که به معنای شکسته شدن محاصره است.

وی ادامه داد: جایگزین دولت و شرکت‌های وارد کننده و جایگاه‌های سوخت نیستیم و نمی‌خواهیم با کسی رقابت کنیم. از طرح گاز مصر و برق اردن و هر کسی که به لبنان کمک کند استقبال می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله گفت: دولت آمریکا در صورتیکه قصد کمک به لبنانی‌ها را دارد باید وتوی خود علیه کمک به لبنان را لغو کند.

دبیر کل حزب الله تأکید کرد، هر گاه زمانی بیاید که شرکت‌های استخراج کننده نفت و گاز حضور نداشته باشند، ما آماده‌ایم از شرکت ایرانی کمک بگیریم که تجربه زیادی دارد..اگر شرکت‌های جهانی از ترس اسرائیل می‌ترسند نفت لبنان را استخراج کنند، آماده‎‌ایم از شرکت‌های ایرانی بخواهیم نفت ما را استخراج کنند.. آن‌ وقت اگر اسرائیلی‌ها جرأت دارند، به این‌ها نگاه چپ کنند.

وی تصریح کرد: هدف قرار دادن مردم و معیشت آنها مسئولیتش با سفارت آمریکا در لبنان است که در هر موضوعی دخالت می کند. سفارت امریکا و عربستان طی سالهای گذشته در راستای برافروختن جنگ داخلی در لبنان حرکت کردند. از ۱۷ اکببر در راستای ایجاد جنگ داخلی حرکت شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: هرکس فکر می‌کند که فقط حزب الله مورد هدف است، اشتباه فکر می‌کند زیرا همه مورد هدف هستند. کشور و طوایف و اجتماع و نه فقط حزب الله در معرض فروپاشی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پس از اینکه ۳۰ میلیارد دلار برای احزابی هزینه کردند که نتوانست اهداف آنها را تحقق بخشد به سوی جامعه مدنی روی آوردند. این حزب الله نیست که می‌تواند درهای کشور را به روی شرکت‌های چینی و روسی بگشاید تا در اینجا سرمایه گذاری کنند بلکه این کار دولت باید باشد.

نصرالله گفت: ما از آنها دعوت کردیم که با لیره لبنان از ایران نیازهای خود را تامین کنند و به ما گفتند که آمریکایی‌ها آنها در فهرست تحریم‌ها قرار خواهند داد. ما گزینه‌ها و پیشنهاداتی دادیم و توجهی به آنها نشد.

نصرالله ادامه داد: هدف کمک به همه لبنانی‌هاست نه اینکه شامل گروه خاص شود. ما جایگزین دولت نیستیم. ما جایگزین شرکت‌هایی که فرآورده‌های نفتی وارد می‌کنند نیستیم. و با احدی رقابت نمی‌کنیم. مقادیر لازم از سوخت برای کاهش فشار روی شرکت ها و نیروگاه‎‌ها  وارد خواهد شد. ما به دنبال شکستن قیمت‌هایی هستیم که از طمع نشات می‌گیرد. ما به دنبال کاهش رنج مردم لبنان هستیم. معیار و نرخی است که ما آن‌ را در زمان مناسب اعلام خواهیم کرد. ما از دولت می‌خواهیم که به نقش خود عمل کند.

دبیرکل حزب الله اظهار کرد: گزارش‌هایی در اختیار دارم که حاکی از این است که شرکت‌های وارد کننده ده‌ها میلیون لیتر بنزین و مازورت دارند. کسانی که سوخت را احتکار می‌کنند باید بازداشت شوند و به زندان افکنده شوند. آنچه برای ما اهمیت دارد ملت و کاهش رنج آن جدای از دستاوردهای سیاسی است. لبنانی‌ها باید بدانند که آنچه سفیر آمریکا در بیروت می‌گوید به شش تا یک سال زمان نیاز دارد. این پروژه‌ها به گفت‌وگو با سوریه نیاز  دارد.

وی اظهار کرد: صحنه دیوار غزه و تیراندازی به سرباز اسرائیلی باید در تاریخ ثبت شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.