کد خبر : 18758
تاریخ انتشار : شنبه 2 اکتبر 2021 - 22:08

ارسال «به روز رسانی سند تحول بنیادین» به ریاست جمهوری برای اخذ تاییدیه

ارسال «به روز رسانی سند تحول بنیادین» به ریاست جمهوری برای اخذ تاییدیه

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: همه مردم و دستگاهها برای داشتن آینده ای بهتر و امیدبخش در جامعه، باید در آموزش و پرورش مشارکت فعال و سازنده داشته باشند چون تنها راه بهبود شاخص های زندگی اجتماعی از طریق آموزش و پرورش با کیفیت، اثربخش، تاثیرگذار و کارآمد میسر است.  دکتر محمود امانی

ارسال «به روز رسانی سند تحول بنیادین» به ریاست جمهوری برای اخذ تاییدیه

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: همه مردم و دستگاهها برای داشتن آینده ای بهتر و امیدبخش در جامعه، باید در آموزش و پرورش مشارکت فعال و سازنده داشته باشند چون تنها راه بهبود شاخص های زندگی اجتماعی از طریق آموزش و پرورش با کیفیت، اثربخش، تاثیرگذار و کارآمد میسر است.

 دکتر محمود امانی با اشاره به برنامه های مهم دبیرخانه شورای عالی در سال ۱۴۰۰، افزود: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری که به طبع آن تغییراتی هم در دستگاهها رخ خواهد داد، بنابراین کارها نباید بر زمین بمانند بلکه باید با جدیت و برنامه ریزی و پیگیری مناسب کارها و برنامه ها به سامان برسند.
امانی اظهار کرد: یکی از مهم ترین کارهایی که ما باید در دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش انجام دهیم، بحث به روز رسانی سند تحول بنیادین است که مقدمات کار انجام شده و ماده واحده آن هم در شورای عالی به تصویب رسیده و برای تایید رئیس جمهور ارسال شده است. برای انجام این کار کمیسیون برنامه درسی را مامور کرده ایم تا تایید نهایی ماده واحده مذکور، با تشکیل کارگروه های تخصصی روند انجام کار را پیگیری کنند.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: دومین کار مهم ما در دبیرخانه شورای عالی، ماده واحده جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش است که باید شاخص ها، ضوابط وشرایط جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش تدوین شود. الحمدالله این کار هم با تشکیل کارگروهی از افراد متخصص و با تجربه به نقاط خیلی خوبی رسیده است و امیدواریم به زودی طرح آن به اتمام برسد و برای تصویب به صحن علنی شورای عالی ارائه شود.
وی با اشاره به کار مهم و اساسی دیگر دبیرخانه شورای عالی گفت: بخش محتوای حوزه های درسی یادگیری – یاددهی است که این کار در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در حال انجام است و به محض اینکه به دبیرخانه شورای عالی ارسال گردد، کار بررسی کارشناسی آن شروع می شود.
امانی اضافه کرد: تلاش ما این است که محتوای حوزه های یادگیری – یاددهی به کف مدرسه بیاید تا بتواند مثمر ثمر باشد و اگر این محتوا شکل بگیرد، ماموریت سایر بخش ها هم مشخص و معین خواهد شد.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به چهارمین برنامه مهم و اساسی دبیرخانه شورای عالی ابراز کرد: برنامه اصلی ما ارتقاء عملکرد دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان مرجع سیاستگذاری نظام تعلیم و تربیت کشور است و برای افزایش نقش شورای عالی در بهبود وضعیت آموزش و پرورش کشور باید تلاش کنیم و به طور جدی وارد کار کنشگری شویم، چون هدف ما در شورای عالی بهبود و تسهیل روند کاری آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم است.
وی افزود: موضوع دیگری که باید به آن توجه جدی شود، مسئله اقتصاد متصل به آموزش و پرورش است که در شعار سال مقام معظم رهبری هم به آن اشاره شده است، باید ببینیم ما در آموزش و پرورش چطور می توانیم به رفع موانع تولید؛ اقتصاد و اشتغال کشور کمک کنیم و چگونه می توانیم از آنان برای مشارکت در امر آموزش و پرورش و شادابی مدارس کمک بگیریم.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: مدرسه در سند تحول بنیادین خیلی مورد توجه قرار گرفته و حیطه های مختلفی را هم برای آن تعریف و مشخص شده است از جمله تنوع بخشی به محیط های یادگیری، افزایش موقعیت های یادگیری، چند تالیفی و….
امانی اظهار داشت: اگر بتوانیم نظام تعلیم و تربیت را از تنگ نظری های مختلف خلاص کنیم بزرگترین کار را برای اصلاح آموزش و پرورش کشور انجام داده ایم.
وی با اشاره به موضوع مهم و حساس مشارکت و ترویج روحیه کنشگری در آموزش و پرورش تصریح کرد: همه مردم و دستگاهها برای داشتن آینده ای بهتر و امید بخش در جامعه، باید در آموزش و پرورش مشارکت فعال و سازنده داشته باشند چون تنها راه بهبود شاخص های زندگی اجتماعی از طریق آموزش و پرورش با کیفیت، اثربخش، تاثیرگذار و کارآمد میسر است. طراحی الگوی مناسب برای مشارکت در امر تعلیم و تربیت یک موضوع مهم و اساسی است که باید روی آن کار کارشناسی دقیق و تخصصی انجام شود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای عالی آموزش و پرورش؛ دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: باید دست به دست هم دهیم تا شورای عالی آموزش و پرورش بتواند نقش کلیدی و راهبری نظام تعلیم و تربیت را به نحو احسن انجام دهد.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.