کد خبر : 20714
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اکتبر 2021 - 20:03

عقاب آلمان در کاریکاتور جدید اکونومیست

عقاب آلمان در کاریکاتور جدید اکونومیست

کاریکاتور پیتر شرانک که در اکونومیست چاپ شده است اکونومیست، کاریکاتوری از پیتر شرانک زده است؛ عقاب نماد آلمان، بر روی دسته صندلی‌ای پریده، خود را در آینه شکسته، چند تکه شده، می‌بیند؛ این طرح عقاب هراسیده را نشان می دهد.  چین، آلمان و آمریکا همچون روزهای گذشته سوژه اصلی روزنامه‌های مهم جهان هستند. همچنین

عقاب آلمان در کاریکاتور جدید اکونومیست
کاریکاتور پیتر شرانک که در اکونومیست چاپ شده است

اکونومیست، کاریکاتوری از پیتر شرانک زده است؛ عقاب نماد آلمان، بر روی دسته صندلی‌ای پریده، خود را در آینه شکسته، چند تکه شده، می‌بیند؛ این طرح عقاب هراسیده را نشان می دهد.

 چین، آلمان و آمریکا همچون روزهای گذشته سوژه اصلی روزنامه‌های مهم جهان هستند. همچنین در گوشه‌ای از اخبار امروز، به بررسی مواد غذایی در آینده و پیدا شدن یک کیلو میخ در معده یک شخص پرداخته شده است.
آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ امروز (۱۱ مهر ماه) خبرهای زیر را از میان مهمترین روزنامه‌های جهان برگزیده است.
 درهای گشوده به روی چین

گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: رهبر مخالفان زلاندنو می گوید، آمریکا و انگلیس با پیمانی که با استرالیا بستند، در حقیقت در را باز گشوده، به روی چین رها کردند. تنش در آب‌های اقیانوس آرام و هند، همچنان بالاست.
ال موندو روزنامه اسپانیا هم نوشت: در آن سوی آب های اقیانوس، چین در رکوردی تازه سی و هشت هواپیمای جنگی خود را بر فراز تایوان، به پرواز درآورد. این قدرت نمایی از سوی چین به مناسبت روز ملی چین بود.
یک کیلو میخ در معده!
پاریزین روزنامه فرانسه هم نگاهی به لیتوانی دارد. پزشکان، از معده یک لیتوانیایی یک کیلوگرم میخ و پیچ درآوردند. در بیمارستان کلاپیدا در شهر ساحلی در بالتیک این اتفاق افتاد. این عمل جراحی سه ساعت طول کشید.
طوفان تمام عیار

طوفان پس از آرامش‌؛ با این عنوان، روزنامه ال پائیس در اسپانیا می‌نویسد: این، به راستی یک  طوفان تمام عیار است‌ از لیورپول تا لس آنجلس، پس از فروکش کردن ویروس کرونا، طوفان سر می گیرد. کمبود انرژی، نبود نیروی کار و حمل و نقل، این ها تهدیدهای آرامش پس از کرونا هستند. زنجیره ای از بحران‌ها در راه خواهد بود. این زنجیره، جهان را آزار خواهد داد.
چنگ انداختن بوریس جانسون به قدرت

ژون آفریک نوشت: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، آشکارا، با هر وسیله و ابزاری نظام سیاسی انگلیس را چنگ می زند، تا در قدرت بماند.
در میدان ائتلاف

اکونومیست، کاریکاتوری از پیتر شرانک زده است؛ عقاب نماد آلمان، بر روی دسته صندلی ای پریده و خود را در آینه شکسته، چند تکه شده، می‌بیند؛ این طرح عقاب هراسیده را نشان می دهد.
نوشته می گوید انتخابات آلمان، آشکارا اروپایی بود، یک رای شکسته، یک شکاف بزرگ میان دو نسل و برای ائتلاف میان احزاب مذاکراتی دراز مدت در پیش است. این تصویر امروزی همه کشورهای اروپایی است. به گونه‌ای نشانگر تسلط اروپا. پیش تر در رقابت های انتخاباتی، همواره آنگلا مرکل، پیروز میدان بود انگار رقابتی فراواقعی باشد. پر قدرت ترین شخصیت در اروپا که دیگر نیست. این رقابت آلمانی ها بود، اما نتیجه آن اروپایی شد. یک پیروزی شکننده، که دو حزب سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی، را به میدان ائتلاف، هل داد. یعنی مقابله دو حزب راست و چپ. آن چه در فرامرز های آلمان رخ می دهد. سالخوردگان به همان دو حزب آشنا، رای می‌دهند و جوانان، به احزاب کوچک و تازه؛ آن چه در فرانسه و در ایتالیا هم رخ داد. البته با تفاوت کمابیش آرا، اما حاصل همان است که در آلمان، رخ داد؛ مثل مارین لوپن راست تندرو که برای کرسی رئیس جمهوری فرانسه، می تازد؛ مثل چپ ها و راست گراهای ایتالیا. تصویر در آلمان همان است. اروپایی تمام عیار.
در حاشیه خبرهای امروز آمده است:
غذا در آینده چگونه خواهد بود؟

اکونومیست هفته‌نامه انگلیسی می‌نویسد: فناوری نوین در آینده، می‌تواند غذایی پاک تر، سبزتر و خوشمزه‌تر، تحویل انسان ها بدهد. این گزارش از مجموعه‌ای از فناوری ای می‌گوید که نظام تهیه مواد غذایی را در آینده را تغییر می‌دهد. زنجیره غذایی، شکلی دیگر به خود می‌گیرد. پروتئین، از حشره ها و دانه هایی تولید خواهد شد که طعم و بوی پروتئین پیشین را می‌دهد. غذاهای دریایی در کارخانه‌هایی تولید خواهند شد، که هزاران کیلومتر دور از دریاها و اقیانوس ها، خواهند بود. محصولات کشاورزی نه در خاک که در آزمایشگاه ها و کارخانه ها تولید خواهند شد. سلول گرفته شده از حیوانات زنده، در آزمایشگاه ها و زیست راکتورها پرورش یافته و به بازار می آید. دیگر نیازی به سلاخی حیوانات و مزارع وسیع با آسیب های شان نیست.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.