کد خبر : 20018
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اکتبر 2021 - 15:15

مجوز فعالیت مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه آزاد صادر شد

مجوز فعالیت مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه آزاد صادر شد

معاون تحقیقات، فناوری نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مجوز فعالیت مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.  دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای حمایت از مراکز رشد دانشگاه و با توجه به ارزیابی و سطح بندی صورت

مجوز فعالیت مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه آزاد صادر شد

معاون تحقیقات، فناوری نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مجوز فعالیت مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.

 دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای حمایت از مراکز رشد دانشگاه و با توجه به ارزیابی و سطح بندی صورت گرفته برای مراکز رشد دانشگاه و تایید شورای سیاستگذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه، مجوز فعالیت کلیه مراکز رشد سطح ۱ و ۲ دانشگاه صادر شد.
دکتر دهقانی فیروزآبادی عنوان کرد: این مجوز طی نامه شماره ۱۵۷۱۷۴ مورخ ۱۰/۷/۱۴۰۰ معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف و به استناد جلسه کارگروه تخصصی فناوری مورخ ۱۴/۶/۱۴۰۰ و کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی مورخ ۲۸/۶/۱۴۰۰ به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
وی افزود: با عنایت به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مراکز رشد دانشگاه در ابتدا مجوز اولیه و راه اندازی را از دانشگاه و وزارت علوم دریافت می کنند. سپس این مراکز بر اساس ۳۸ شاخص ارزیابی شده در سه سطح قرار می گیرند. نتایج سطح بندی مراکز رشد با حضور نماینده وزارت علوم در شورای سیاستگذاری و راهبری مراکز رشد به تایید رسیده و مراکز رشد سطح ۱ و ۲ جهت صدور مجوز به وزارت علوم معرفی می شوند.
به نقل از دانشگاه آزاد، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد تصریح کرد: مراکز رشد اصفهان (هر دو مرکز رشد)، اراک، مشهد، واحد علوم و تحقیقات تهران، واحد تهران جنوب، ایلام، بجنورد، واحد تهران  شمال، دزفول، زاهدان، نجف آباد، زنجان، ساری، قائم شهر، کرج، قوچان، اهواز، اردبیل، رودهن، سنندج، درود و الیگودرز موفق به اخذ مجوز فعالیت شده اند. امید است که واحدهای دانشگاهی با برنامه ریزی دقیق و حمایت از مراکز رشد خود بتوانند در سطح بندی سال آتی در جایگاه بالاتری قرار گیرند.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.