کد خبر : 22683
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 اکتبر 2021 - 15:32

کتاب‌هایی درباره «اتحادیه‌های کارگری» و «حزب پرولتری»

کتاب‌هایی درباره «اتحادیه‌های کارگری» و «حزب پرولتری»

کتاب «فریادرسان مردم و اتحادیه‌های کارگری» و همچنین «مبارزه برای حزبی پرولتری» منتشر شد.  کتاب «فریادرسان مردم و اتحادیه‌های کارگری» نوشته کارل مارکس، وی. آی. لنین، لئون تروتسکی، فارل دابز و جک بارنز با ترجمه شقایق فرامرزی در ۲۰۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۰هزار تومان توسط نشر طلایه پُرسو منتشر شده است.

کتاب‌هایی درباره «اتحادیه‌های کارگری» و «حزب پرولتری»

کتاب «فریادرسان مردم و اتحادیه‌های کارگری» و همچنین «مبارزه برای حزبی پرولتری» منتشر شد.

 کتاب «فریادرسان مردم و اتحادیه‌های کارگری» نوشته کارل مارکس، وی. آی. لنین، لئون تروتسکی، فارل دابز و جک بارنز با ترجمه شقایق فرامرزی در ۲۰۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۰هزار تومان توسط نشر طلایه پُرسو منتشر شده است.
در نوشته پشت‌جلد کتاب آمده است: نویسندگان این کتاب – کارل مارکس، ولادیمیر ایلیچ لنین، لئون تروتسکی، فارل دابز و جک بارنز – بر پایه تجربه چندین نسل مبارزه انقلابی کارگران، توضیح می‌دهند که از چه رو سازماندهی برای تقویت اتحادیه‌ها نه‌تنها برای اتحاد رزمنده و قدرت ضربتی سیاسی طبقه کارگر ضروری است، بلکه در ساختن حزب انقلابی پرولتری نیز نقشی مرکزی دارد.
اما فعالیت‌های حزب پرولتری نه با اتحادیه‌های کارگری آغاز می‌شود و نه پایان می‌یابد. این فعالیت‌ها با گسترش دسترسی سیاسی حزب در همه جهات، به شهرهای کوچک و بزرگ و مزرعه‌ها آغاز می‌شود. همچنین با تبادل نظرات و به اشتراک گذاشتن تجربیات با همه اقشار کارگران، دهقانان، تولیدکنندگان خرد و دیگر زحمت‌کشان، صرف‌نظر از جنسیت، رنگ پوست، زبان یا منشأ ملی، و با گسترش دادن مرزهای فرهنگی و دانش‌مان از تاریخ و جهان.
فریادرس مردم همه نشانه‌های سرکوب سرمایه‌داری را به کار می‌گیرد تا توضیح دهد چرا این کارگران و متحدان ما هستند که – در مسیر مبارزه توسط اتحادیه‌ها و فراتر از آن – بنیان‌های جهانی را نه بر مبنای خشونت و رقابت، بلکه بر مبنای همبستگی بین زحمت‌کشان سراسر جهان پی‌ریزی می‌کنند.

همچنین کتاب «مبارزه برای حزبی پرولتری» نوشته جیمز پی کانن با ترجمه حامد شمس در ۲۰۸ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۵هزار تومان توسط نشر یادشده منتشر شده است.
در یادداشت پشت‌جلد کتاب می‌خوانیم: در آستانه جنگ دوم جهانی دولت ایالات متحده فشارهایش علیه شهروندان، اقشار جامعه و سازمان‌هایی را که مخالف آن جنگ بودند تشدید کرد تا مقاومت‌ها علیه ورودش به جنگ را از سر راهش بردارد.
این فشارها بر احزاب سیاسی و تشکلات کارگران اثر گذاشتند.
در این کتاب، رهبری انقلابی مراحل مبارزه سیاسی پیروزمندی را در «حزب کارگان سوسیالیست» در جهت مقابله با آن فشارهای فزاینده امپریالیستی تشریح می‌کند. او می‌نویسد:
«ما برای حزبی مبارزه پرولتری، به گفته لئون تروتسکی، «نوشته یک رهبر اصیل کارگران» است. «اگر حاصل این بحث فقط تولید این سند می‌شد، باز هم ضرورتش قابل توجیه می‌بود.» نوشته‌ها و استنتاجات تروتسکی از آن مبارزه در کتاب «در دفاع از مارکسیسم» که انتشارات پاث‌فایندر چاپ کرده ثبت شده‌اند. این دو کتاب همسو و متمم همدیگرند.
جیمز پی کانن از رهبران بنیان‌گذار حزب کمونیست در ایالات متحده و در سال ۱۹۲۲ عضو کمیته اجرایی بین‌الملل کمونیست بود. او تا سال ۱۹۵۳ به عنوان دبیر سراسری حزب کارگران سوسیالیست انجام وظیفه کرد و تا زمان فوتش در سال ۱۹۷۴ صدر سراسری حزب بود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.