کد خبر : 74752
تاریخ انتشار : جمعه 5 نوامبر 2021 - 20:47

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

ایسنا/کردستان معاون وزیر راە و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعە راە‌های کشور گفت: بهرەبرداری از پروژە محور جدید سنندج-مریوان سبب ارتقا ایمنی جادە‌ها و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد شده و با توجە بە مرز باشماق سبب توسعە اقتصادی استان خواهد شد. خیراللە خادمی امروز (۸تیر) در مراسم بهرەبرداری از محور جدید سنندج-مریوان اظهار کرد:

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

ایسنا/کردستان معاون وزیر راە و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعە راە‌های کشور گفت: بهرەبرداری از پروژە محور جدید سنندج-مریوان سبب ارتقا ایمنی جادە‌ها و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد شده و با توجە بە مرز باشماق سبب توسعە اقتصادی استان خواهد شد.

خیراللە خادمی امروز (۸تیر) در مراسم بهرەبرداری از محور جدید سنندج-مریوان اظهار کرد: خوشبختانە در حوزە توسعە زیربناهای کشور اتفاقات و اقدامات بسیار بزرگی در حال اجرا است به نحوی کە در سە بخش ریلی، آزادراهی و بزرگراهی عملیات اجرایی در سراسر کشور در حال کار است، این در حالی است کە بە واسطە وجود تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی کشور اجرای پروژەها در این وضعیت کار بسیار سخت و دشواری است.

خادمی در خصوص پروژه‌های در حال اجرا در کشور افزود: در حال حاضر در سراسر کشور نزدیک بە ۷ هزارکیلومتر بزرگراە، در بخش آزادراهی نزدیک بە یک هزار و ۲۰۰کیلومتر و در بخش ریلی نیز حدود ۳ هزار و ۲۰۰کیلومتر در حال اجرا است.

وی عنوان کرد: در دو سال ۹۹ و ۱٤۰۰ افتتاح ۲ هزار کیلومتر در بخش بزرگراهی مورد اولویت قرار گرفت کە طی دو سال اخیر حدود ۹۷۰ کیلومتر آن بە بهرەبرداری رسید.

خادمی در خصوص مسیرهای ریلی کشور افزود: تا پایان سال جاری حدود یک هزار کیلومتر راە‌آهن در کشور به بهرەبرداری خواهد رسید.

وی در خصوص پروژە راە‌آهن سنندج- همدان گفت: در یک سال اخیر حدود ٨ هزار میلیارد برای مسیر ریلی کردستان اعتبار تخصیص دادە شدە است کە این میزان در نوع خود رقم قابل توجهی است.

خادمی وضعیت پروژه‌های استان کردستان را مناسب دانست و خاطرنشان کرد: پروژە محور جدید سنندج-مریوان یکی از سە پروژە مهم در کل کشور است که بهره‌برداری از آن توسعە استان کردستان را بە دنبال دارد.

وی ادامە داد: طول پروژە محور جدید سنندج- مریوان ٥۲ کیلومتر و شامل ۳ دستگاە تونل با ۳ هزار و ٦۳۰ متر است که تونل باغان آن یک هزار و ۹۴۲ متر است.

معاون وزیر راە و شهرسازی کشور در پایان سخنان خود مزایای بهرەبرداری این پروژە را اینگونە عنوان و خاطرنشان کرد: بهرەبرداری از این پروژە مهم سبب ارتقا ایمنی جادە و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد و توسعە اقتصادی استان خواهدشد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.