کد خبر : 92341
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 نوامبر 2021 - 12:33

مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند

مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند

ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کارگزاران دولت سیزدهم باید انقلابی، جهادی و مکتبی و اخلاق مدار باشند، گفت: مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند. محمد کلامی در آیین تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان میانه اظهار کرد: عمل به آرمان‌های انقلاب و نظام باید

مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند

ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کارگزاران دولت سیزدهم باید انقلابی، جهادی و مکتبی و اخلاق مدار باشند، گفت: مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند.

محمد کلامی در آیین تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان میانه اظهار کرد: عمل به آرمان‌های انقلاب و نظام باید هدف اصلی تمامی کارگزاران باشد چرا که شک به این آرمان‌ها توان خدمت را از کارگزاران خواهد گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: کارگزار دولت نباید بین خود و مردم فاصله ببیند و باید بداند که بزرگترین عبادت خدمت به خلق الله است که ایمان به توانمندی‌های داخل، استفاده از ظرفیت جوانان و انرژی آنها در اجرای منویات رهبری در گام دوم انقلاب و بها دادن به آن در عمل از دیگر شاخص‌های مدیر دولت سیزدهم است.

وی، ارائه‌ی برنامه و راهبرد، مانع زدایی‌ها و استفاده از مجمع نخبگان در توسعه‌ی شهرستان برای طی مسیر توسعه از سوی مدیران را مهم خواند و افزود: ما با شهدا، آرمان‌های انقلاب و نظام و امامین انقلاب عهد می‌بندیم که تا توان داریم به مردم خدمت کرده و اجازه ندهیم تا فقر، ایمان و باور مردم، انقلاب را دچار تزلزل کند.

فرماندار سابق شهرستان میانه نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد چهار ساله فرمانداری در امور حاکمیتی، تامینی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی گفت: اگر توانستیم منشا اثر و در خدمت مردم باشیم، در سایه وفاق و همدلی مدیران شهرستان در شورای اداری و تامین، حمایت‌ها و ارشاد امام جمعه میانه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حاصل شده است.

محمدرضا مشایخی به اجرای انتخابات مختلف به برتری شهرستان در استان اشاره کرد و افزود: در ساماندهی حوادث و رخدادهایی مانند سیل، زلزله و شیوع کرونا به مدد الهی و پای کار بودن مسئولین، مردم و خیرین و مدافعین سلامت توانستیم تا موفق عمل کنیم.

وی، اجرای پروژه‌های مختلف در سطح شهر و روستاها در حوزه آب شرب، آب کشاورزی،: امور فرهنگی و اجتماعی، حوزه صنعت و معدن، افزایش تولیدات دامی و کشاورزی، نوسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی در حدود ۴ هزار واحد و بالاتر از متوسط کشوری در این حوزه را از امورات مهم انجام شده، عنوان کرد.

مشایخی افزایش اشتغالزایی در شهرستان از جمله جذب ۱۱۷ نفر در فولاد بخش خصوصی با تولید آزمایشی ۱۵۰ تن شمش در روز و افزایش اشتغال به ۲۰۰ نفر در آینده ای نزدیک و افزایش این اشتغال در توسعه طرح را یکی دیگر از امور شهرستان در حمایت و تسهیل امور سرمایه گذاران برشمرد.

امام جمعه میانه نیز در این مراسم از زحمات و تلاش مشایخی فرماندار سابق شهرستان در ساماندهی امور زلزله، مقابله با کرونا و برگزاری انتخاباتی سالم با کمترین حاشیه و نیز اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی و حمایت و مساعدت‌های لازم از تمامی ادارات و ارگان‌های شهرستان برای سعادتی در سمت فرماندار جدید شهرستان آرزوی توفیق کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله محمدی با بیان اینکه این مسئولیت‌ها خانه آخرت ما را خواهند ساخت، افزود: دنیا و آخرت برای کسانی است که نیت و یا عمل خیر انجام می‌دهند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز ورود دولت به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را قابل تقدیر خوانده به موقعیت شهرستان به عنوان بزرگترین شهرستان شمالغرب کشور با بیش از ۴۰۰ روستا اشاره  کرد و افزود: با تمامی اقدامات انجام یافته در شاخص‌های مختلف نیازمند تلاش و حمایت بیشتر از سوی مسئولین شهرستان، استان و کشور هستیم.

مهدی اسماعیلی به تشکیل سازمان عریض و طویل برنامه و بودجه از سال ۱۳۲۷ اشاره کرده گفت: این سازمان وظیفه تدوین برنامه پیشرفت و آبادانی کشور، تقسیم و توزیع عادلانه و منطقی بودجه را عهده دار است، اما اگر توزیع عادلانه بودجه انجام می‌شد شاهد ناهماهنگی و ناعدالتی نبودیم که امیدواریم با توزیع متوازن منابع استان در حوزه راه، آب، صنایع پایین دستی، بنگاه‌های اقتصادی و سایر شاخصه‌ها شاهد توسعه شهرستان و رونق اقتصاد باشیم.

وی با تشریح منابع مالی محدود دولت بر لزوم جذب سرمایه گذار و ارائه ساز و کارهای حمایتی از سرمایه گذار تاکید کرد.

اسماعیلی، نجات استان و شهرستان را در حمایت از سرمایه گذاران دانست و افزود: تسهیل چرخه و فرآیند صدور مجوز به سرمایه گذاران باید اولویت کار مسئولین باشد.

نماینده دیگر میانه در مجلس شورای اسلامی نیز به وضعیت نامساعد یا نبود راه ۱۲۸ روستا در شهرستان، نبود متصدی و بهورز در ۶۰ روستا، مشکل آب کشاورزی ۸۵ روستا، مشکل و نبود اینترنت در ۶۰ روستا، آبرسانی به میانه از سد گرمی چای اشاره و این موارد را مورد مطالبه مردم عنوان کرد و از پیگیری آب شرب میانه با همراهی اسماعیلی دیگر نماینده مردم در جلسه با رییس جمهور و وزیر نیرو خبر داد.

مرتضی حسینی همچنین مبارزه با فساد و ناکارآمدی را از اولویت‌های دولت عنوان کرده و اضافه کرد: سه مافیای قاچاق کالا و واردات، مافیای بانکی و مافیای مدیران فرصت طلب و منفعت جو باعث مشکلات موجود شده که باید آنها را رفع کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه نیز هر گونه شک در راه خدمت به انقلاب و مردم ما را مدیون خون شهدا و ایثارگران عنوان کرد و با قدردانی از استاندار آذربایجان‌شرقی در انتصاب ایشان، کلامی معاون امور اقتصادی استانداری و محمدزاده مدیر کل اسیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری به جهت حضور در این مراسم قدردانی کرده و اظهار امیدواری کرد که بتواند پاسخگوی اعتماد آنها باشد.

مسعود سعادتی با اشاره به خون‌های ریخته شده در راه تحقق انقلاب و نظام اضافه کرد: نباید ذره ای در راه خدمت به انقلاب و مردم شک داشته باشیم چرا که هر گونه شک ما را مدیون خون شهدا و تمامی ایثارگران خواهد کرد.

وی قدم اول در راه گشودن گره از مشکلات مردم را اتحاد و همدلی عنوان کرده و افزود: با توجه به شرایط جامعه اگر می‌خواهیم به پیشرفت و توسعه برسیم باید به مشکلات مردم رسیدگی کرده و در حد توان به رفع آنها بپردازیم.

سرپرست فرماندار ویژه میانه با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم به این مضمون که برای چیزی که از دست شما می‌رود، ناراحت نشوید و برای چیزی که به دست می‌آورید، خوشحال نشوید، تاکید کرد: مسئولیت رسالتی است در دست ما که باید برای هر لحظه آن پاسخگو باشیم.

سعادتی در پایان از زحمات مشایخی فرماندار سابق میانه قدردانی کرده و گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از تجربیات ایشان و همکاری و همراهی مدیران شهرستان در راه خدمت به مردم موفق باشیم.

لازم به ذکر است؛ در پایان حکم انتصاب سرپرست فرماندار ویژه میانه به  مسعود سعادتی ابلاغ و با اهدای لوحی از زحمات فرماندار سابق میانه تجلیل شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.