کد خبر : 92716
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 نوامبر 2021 - 16:00

گزارش های مردمی حاکی از ادامه ساخت و سازها در «زیارت» گرگان است

گزارش های مردمی حاکی از ادامه ساخت و سازها در «زیارت» گرگان است

ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: گزارش های مردمی که به دست ما می رسد حاکی از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت گرگان است و این نشان می دهد، دستگاه های مسئول در این بخش در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند. رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: گزارش های مردمی که

گزارش های مردمی حاکی از ادامه ساخت و سازها در «زیارت» گرگان است

ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: گزارش های مردمی که به دست ما می رسد حاکی از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت گرگان است و این نشان می دهد، دستگاه های مسئول در این بخش در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: گزارش های مردمی که به دست ما می رسد حاکی از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت گرگان است و این نشان می دهد، دستگاه های مسئول در این بخش در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند.

حیدر آسیابی امروز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان اظهار کرد: اگر دستگاه های متولی مانند آب منطقه ای درباره حریم و بستر رودخانه و امور اراضی درباره زمین های کشاورزی در منطقه زیارت به موقع پیشگیری و برخورد می کردند، امروز کار به حکم قضایی و قلع و قمع نمی رسید.

وی افزود: این که در جلسه امروز دستگاه های متولی نداشتن ادوات و ماشین آلات را علت تاخیر در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت عنوان می کنند، به هیچ عنوان پذیرفته نیست و همه دستگاه ها موظفند ادوات و ابزار کار مورد نیاز متناسب با ماموریت ها و وظایف خود را تامین کنند.

حیدر آسیابی تاکید کرد: از این پس، چه در اجرای احکام قلع و قمع و چه در اهمال در انجام وظایف قانونی هیچ عذر و بهانه ای مبنی بر نداشتن ابزار قلع و قمع پذیرفته نیست و دادستانی با عنوان ترک فعل و مسامحه در انجام وظایف قانونی برای مدیران دستگاه های متولی ورود خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: امور اراضی و آب منطقه ای با استفاده از ظرفیت های قانون بلافاصله جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرند و این که مدیران متولی در حوزه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه و اراضی کشاورزی فقط به اخطار بسنده می کنند، پذیرفته نیست و باید بلافاصله ساخت و ساز متوقف و گزارش آن به شورای حفظ حقوق بیت المال استان اعلام  شود.

آسیابی با اشاره به حدنگاری  ۹۹ درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان از تلاش های شبانه روزی اداره کل ثبت اسناد و املاک اسناد در این بخش قدردانی کرد و گفت: سند دار شدن اراضی ملی و منابع طبیعی استان جلوی دست اندازی ها و زمین خواری را می گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان هم در جلسه امروز از عزم دادستانی برای اجرای احکام قلع و قمع بناهای غیرمجاز خبر داد و از مردم خواست: با ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج بافت به ویژه در منطقه زیارت، سرمایه خود را هدر ندهند.

محمود اسپانلو افزود: برای سرعت بخشیدن به اقدامات این حوزه در دادسرای مرکز استان یک شعبه ویژه رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز و دست اندازی به اراضی ملی و انفال تعیین و مسئولیت آن را یکی از قضات مجرب و توانمند سپرده شد.

دادستان اسپانلو گفت: به موضوع ترک فعل های مدیران هم به صورت ویژه ورود کرده ایم و مدیرانی که در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند تحت، تعقیب قضایی قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری‌ گلستان، تعیین تکلیف مستثنیات در محدوده اراضی منابع طبیعی، توقف برداشت آب از چشمه ها و رودخانه زیارت، جمع آوری انشعابات برق در ساخت و سازهای غیرمجاز و الزام دستگاه ها به دریافت زودتر سند برای اراضی دولتی از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان بود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.