کد خبر : 106553
تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 15:41

بنرهای فراخوان نیروی کار در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی‌کند

بنرهای فراخوان نیروی کار در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی‌کند

ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: صنعت به شدت نیازمند نیروی متخصص است و متاسفانه امروز به شدت بنرهای فراخوان نیروی کار در حوزه های مختلف در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی کند. پیام نجفی، امروز (شنبه-۲۹ آبان ماه) در همایش ملی پویش اشتغال، با اشاره به اینکه اردیبهشت ماه گذشته مقام معظم رهبری

بنرهای فراخوان نیروی کار در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی‌کند

ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: صنعت به شدت نیازمند نیروی متخصص است و متاسفانه امروز به شدت بنرهای فراخوان نیروی کار در حوزه های مختلف در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی کند.

پیام نجفی، امروز (شنبه-۲۹ آبان ماه) در همایش ملی پویش اشتغال، با اشاره به اینکه اردیبهشت ماه گذشته مقام معظم رهبری فرمودند «که یکی از کارهای دولت زمینه سازی برای اشتغال دانشجویان در دوران دانشجویی است» که این پیام،مسیر ما را در طرح پویش مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد از حدود دو سال پیش کار مشترکی را با اتاق بازرگانی شروع کرد تا جریان ارتباط بین صنعت و دانشگاه از حرف، عملیاتی شود و این کار براساس طرح کلان دانشگاه پویش، پایش و رویش شد.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: اولین گام در  طرح، پویش است که دانشجو همزمان با تحصیل درگیر با محیط کار و آموزش کار می شود و در این فضا با نیازهای محیط کار آشنا می شود و سعی می کند از تمام داده هایی که به وی آموزش داده شده، در محیط کار به کار گیرد و به نوعی دانشجو با خلاءها و گلوگاه های محیط کار آشنا می شود.

وی اضافه کرد: در گام سوم که رویش است دانشجو که دوره های آشنایی با محیط کار را طی کرده و دوره های مختلفی را گذرانده، اقدام به ایجاد شرکت های نوپایی می کند که اینها نه از دل محیط کار که از دل دانشگاه ها شکل می گیرد.

نجفی با تاکید بر اینکه این شرکت های نوپا خلاهای بخش صنعت را برطرف می کنند، ادامه داد: صنعت به شدت نیازمند نیروی متخصص است و متاسفانه امروز به شدت بنرهای فراخوان نیروی کار در حوزه های مختلف در حال افزایش است و کسی مراجعه نمی‌کند.

وی تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات بنگاه های تولیدی ما کمبود نیروی کار متخصص است و متاسفانه جاذبه بسیاری از رشته های تخصصی ما همچون معدن، نساجی، کشاورزی و … با وجودی که محیط کار به آنها نیاز است، در حال کاهش است و آگاهی ندارند که این رشته ها آینده کار دارد در حالی که کشور به چنین تخصص هایی نیاز دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اشاره به اینکه امروز نیاز داریم سرفصل های آموزشی را متناسب با نیاز بنگاه های اقتصادی تغییر دهیم، گفت: به طور قطع حضور استادکاران صنعتی و خبره در آموزش های عملی می تواند بستر ساز این کار شود.

وی با بیان اینکه امروز در کشور آمار دانشجویان همزمان مشغول به کار و تحصیل نسبت به دنیا رو به کاهش است، گفت: طرح پویش راهکاری برای قرارگیری آموزش جهت قرار گرفتن نیروی مسلط کار است.

به گفته نجفی، تخصیص کمک هزینه تحصیلی، آشنایی با محیط کار، شناسایی رشته تحصیلی، قرار گرفتن در اولویت استخدام و … از جمله اهداف طرح پویش است.

وی افزود: در حال حاضر طرح پویش در بسیاری از استان ها هچون زنجان، مرکزی، فارس، آذربایجان غربی، یزد و … در حال اجرا است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.