کد خبر : 162420
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دسامبر 2021 - 17:04

آموزش و پرورش باید دین پرور باشد

آموزش و پرورش باید دین پرور باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نوجوان و جوان باید دیندار شود تا در صحنه زندگی طعم دین را بچشد و دین عامل پیشرفت ما شود بنابراین باید آموزش و پرورش دین باور و دین پرور باشد. به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن بنیانیان، امشب 3 اردیبهشت، در بیست و

آموزش و پرورش باید دین پرور باشد
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نوجوان و جوان باید دیندار شود تا در صحنه زندگی طعم دین را بچشد و دین عامل پیشرفت ما شود بنابراین باید آموزش و پرورش دین باور و دین پرور باشد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن بنیانیان، امشب 3 اردیبهشت، در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کسی که اولین مدرسه را می‌سازد، مسئولیت سنگین بر دوش می‌کشد و باید احساس خود را به دیگران منتقل و دیگران را به کار خیر دعوت کند.

وی با بیان اینکه حضور آگاهانه در توسعه فعالیت‌های انسان مبنا و نقطه عطف زندگی است، گفت: فلسفه کار خیر تجلی بخشیدن به ویژگی‌هایی است که خدا در انسان‌ها گذاشته و بابت آن ویژگی‌ها، امانت‌های خود را به ما واگذار کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همه انسان‌ها دنبال حقیقت طلبی هستند و همواره علت‌ها را می‌خواهند و انسان نیز دوست دارد پدیده‌های جدیدی را ایجاد کند و خدا در ما نعمت دوست داشتن دیگران را گذاشته است.

بنیانیان تصریح کرد: کار خیر در قالب مدرسه سازی بحث قیامت باوری را در ذهن فرزندان ما می‌آورد و این قیامت باوری ذهن فرزندان ما را نسبت به موضوعات پیرامون اصلاح می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: کودکان و نوجوانان 12 سال در اختیار نظام تعلیم و تربیت هستند و بحث تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش است.

بنیانیان با بیان اینکه تا دین در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نباشد، نسل جدید شیرینی دین را نمی‌فهمد، اظهار کرد: متاسفانه آموزش و پرورش در مشکلات اولیه خود گرفتار است.

وی افزود: نوجوان و جوان باید دیندار شود تا در صحنه زندگی طعم دین را بچشد و دین عامل پیشرفت ما شود بنابراین باید آموزش و پرورش دین باور و دین پرور باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خیران با کار خود یک موج کار خیر در خلقت پایه گذاری می‌کنند که انتهای آن مشخص نیست و ۴۵ درصد مدرسه‌ها را کسانی می‌سازند که خودشان در دوران کودکی در مدارس خیرساز تحصیل کردند‌.

بنیانیان خاطرنشان کرد: کار خیر تنها مدرسه‌سازی نیست هر چند مدرسه‌سازی از زیباترین کارهای خیر است اما باید بنیادی راه‌اندازی شود تا کارهای خیر توسعه یابد و امیدواریم با توسعه کارهای خیران و همت دولت، مدارس ایده‌آل در کشور ساخته شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.