کد خبر : 161395
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دسامبر 2021 - 11:10

افت شدید محبوبیت ترامپ بعد از انتشار گزارش مولر

افت شدید محبوبیت ترامپ بعد از انتشار گزارش مولر

بر اساس یک نظرسنجی جدید محبوبیت دونالد ترامپ بعد از انتشار گزارش رابرت مولر کاهش یافته و افتی پنج درصدی را تجربه کرده و به ۳۹ درصد رسیده است. به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از پایگاه هیل، بر اساس این نظرسنجی صورت گرفته از سوی “پلتیکو / مورنینگ کانسالت سوروی”،  مشخص شده که تنها ۳۹

افت شدید محبوبیت ترامپ بعد از انتشار گزارش مولر

بر اساس یک نظرسنجی جدید محبوبیت دونالد ترامپ بعد از انتشار گزارش رابرت مولر کاهش یافته و افتی پنج درصدی را تجربه کرده و به ۳۹ درصد رسیده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از پایگاه هیل، بر اساس این نظرسنجی صورت گرفته از سوی “پلتیکو / مورنینگ کانسالت سوروی”،  مشخص شده که تنها ۳۹ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی عملکرد دونالد ترامپ را در کاخ سفید تأیید می‌کنند و این پایین‌ترین میزان محبوبیت ثبت شده برای ترامپ در این نظرسنجی‌ها از اوت ۲۰۱۷ تاکنون است.
این‌ در حالی است که تا چند روز پیش محبوبیت ترامپ در این نظرسنجی‌ها معادل ۴۴ درصد بود.
ترامپ همچنین بعد از وقایع مرگبار ناشی از تجمع نژادپرستان سفید پوست در شارلوتزویل آمریکا هم محبوبیت ۳۹ درصدی را تجربه کرده بود.
در نظرسنجی جدید همچنین ۵۷ درصد از رأی دهندگان گفتند که با عملکرد ترامپ در کاخ سفید مخالف هستند.
به رغم این افت محبوبیت ترامپ، اما به نظر می‌رسد که اکثریت آمریکایی‌ها همچنان مخالف درخواست برخی از دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ هستند.
در این نظرسنجی تنها ۳۴ درصد از رأی دهندگان گفتند که از آغاز استیضاح ترامپ از سوی کنگره حمایت می‌کنند، اما در مقابل ۴۸ درصد گفتند که به عقیده آنها کنگره نباید ترامپ را استیضاح کند.
۵۹ درصد از پاسخگویان با گرایش دموکرات گفتند، از آغاز روند استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.
این نظرسنجی از ۱۹ تا ۲۱ آوریل با پرسش از ۱۹۹۲ رأی دهنده انجام شده است.  نتایج این نظرسنجی چند روز بعد از انتشار گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه‌ تحقیقات در مورد ارتباط کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه منتشر شده است.
در یک نظرسنجی دیگر که از سوی “هافینگتون پست / یوگاو” انجام شده حدود نیمی از رأی‌دهندگان جمهوریخواه گفتند به درستی می‌توان گفت‌ که هیچ یک از نزدیکان ترامپ در کمپین ۲۰۱۶ او جرمی مرتکب نشده اند.
۴۷ درصد از پاسخگویان جمهوری خواه در این نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد، گفتند که هیچ کسی در کمپین ۲۰۱۶ ترامپ جرمی مرتکب نشده است.
این نظرسنجی هم بلافاصله بعد از انتشار گزارش رابرت مولر در روز پنجشنبه‌ انجام شده است. با این حال در این نظرسنجی تنها چهار درصد از رأی دهندگان دموکرات گفتند که از نظر آنها هیچ کسی در کمپین ترامپ مرتکب جرم نشده است. مجموعاً ۳۵ درصد از پاسخگویان این نظرسنجی گفتند که ترامپ از نظر آنها مرتکب جرم شده است و ۲۱ درصد نیز گفتند که ترامپ از نظر آنها خودش مرتکب جرم نشده است، ‌ بلکه افراد دیگری در کمپینش جرم مرتکب شده‌اند.
۲۵ درصد نیز هیچ یک از دو گزینه بالا را انتخاب نکرده و گزینه “اطمینان ندارم” را انتخاب کردند.
این نظرسنجی هم از ۱۸ آوریل تا ۱۹ آوریل با پرسش از هزار رأی دهنده برگزار شده است.
انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.