کد خبر : 162438
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دسامبر 2021 - 17:06

خیران در شکوفا کردن استعدادهای نهفته انسان‌ها تاثیرگذار هستند

خیران در شکوفا کردن استعدادهای نهفته انسان‌ها تاثیرگذار هستند

مشاور استاندار خراسان جنوبی گفت: خیران برای تعالی این جامعه مستعد و با کمبود امکانات تلاش می‌کنند و این خیران برای انسان‌هایی که به دلیل سختی زندگی و در مسیر دورافتاده روستاها امکان اعزام فرزندان برای تحصیل به مناطق دوردست را ندارند، کمک می‌کنند تا استعدادهای نهفته فرزندان شکوفا شود. به گزارش ایسنا منطقه خراسان

خیران در شکوفا کردن استعدادهای نهفته انسان‌ها تاثیرگذار هستند
مشاور استاندار خراسان جنوبی گفت: خیران برای تعالی این جامعه مستعد و با کمبود امکانات تلاش می‌کنند و این خیران برای انسان‌هایی که به دلیل سختی زندگی و در مسیر دورافتاده روستاها امکان اعزام فرزندان برای تحصیل به مناطق دوردست را ندارند، کمک می‌کنند تا استعدادهای نهفته فرزندان شکوفا شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمد حسینی، امشب ۳اردیبهشت در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان جنوبی که در دانشگاه فرهنگیان مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: به طور قطع کسانی که در این مجموعه و مسیر خیر قرار می‌گیرند در واقع یک مسیر درونی قبل از آن را طی کردند و در جایگاهی قرار گرفتند که از خود خارج شدند و مبنا و سعادت را دیگران قرار دادند.

وی گفت: این اقدامات خیرگونه یک برداشت معمولی دارد و آن هم این است که ما برای کسانی امکانات و فضای آموزشی را فراهم می‌کنیم که سواد بیاموزند، درس بخوانند و دانش داشته باشند و این ابتدایی ترین تاثیر یک اقدام خیر است.

نماینده استاندار خراسان جنوبی در این جشنواره افزود: اما برداشت دیگر این اقدامات خیرانه نیز این است که خیران بستر برای کسانی فراهم می‌کنند که استعدادهای نهفته در انسان‌ها شکوفا شود و اگر این فضا فراهم نمی‌شد انسان‌ها هیچگاه استعدادهای خود را شکوفا نمی‌کرد.

حسینی تصریح کرد: انسان‌های فکور و دانشمند با استعدادهای خود برای جامعه اسلامی نقش آفرینی می‌کنند و هر گامی که فردی با استعدادها و دانش خود برای جامعه بردارد، به طور قطع خیران نیز در آن سهیم هستند.

وی ادامه داد: در مسیر مقدس مدرسه سازی که خیران تلاش می‌کنند به طور قطع کسانی رشد خواهند کرد که نقشی در جامعه جهانی دارند و در واقع به جامعه اسلامی کمک می‌کنند.

مشاور استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شما خیران در مسیری قدم برمی‌دارید که برای هر کسی قابل فهم نیست و در زمانی که انسان‌های دانشمند تاریخ را بنویسند و تمام اقدامات را ارزیابی و ثبت کنند مشخص می‌شود که خیران در چه جایگاهی قرار دارند و سطح ایستادن آن‌ها کجا است.

حسینی اظهار کرد: خیران برای تعالی این جامعه مستعد و با کمبود امکانات تلاش می‌کنند و این خیران برای انسان‌هایی که به دلیل سختی زندگی و در مسیر دورافتاده روستاها امکان اعزام فرزندان برای تحصیل به مناطق دوردست را ندارند، کمک می‌کنند تا استعدادهای نهفته فرزندان شکوفا شود.

وی یادآور شد: این اقدامات خیرانه کار بسیار بزرگی است و دولت نیز علی رغم تمام مشکلات به طور قطع به این حرکت‌ها توجه دارد و هر مجموعه‌ای و کارگزاری که پهنه این حضور و نگاه را وسیع‌تر ببیند و توجه کند به روند توسعه و تعالی کشور نزدیک‌تر است و اگر کم توجهی شود به همان اندازه نیز این مسیر کُند خواهد بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.