کد خبر : 161646
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دسامبر 2021 - 11:55

مشکل آمریکا فقط سپاه نیست

مشکل آمریکا فقط سپاه نیست

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بحث فقط سپاه نیست. آنها با اسلام، مردم و ولایت فقیه و حرکت هایی که  مقام معظم رهبری انجام داده اند، مخالف هستند و سعی می کنند در مقابل سپاه ایستاده و سپاه را به شکل های مختلف مورد هجمه قرار بدهند. به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار”غلامعلی ابوحمزه” امروز

مشکل آمریکا فقط سپاه نیست
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بحث فقط سپاه نیست. آنها با اسلام، مردم و ولایت فقیه و حرکت هایی که  مقام معظم رهبری انجام داده اند، مخالف هستند و سعی می کنند در مقابل سپاه ایستاده و سپاه را به شکل های مختلف مورد هجمه قرار بدهند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار”غلامعلی ابوحمزه” امروز سوم اردیبهشت ماه در نشست خبری اظهار کرد: با اقدام امریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی، مردم استان کرمان، مسوولان و رسانه ها به شکل های مختلف نسبت به سپاه ابراز محبت کردند که صمیمانه تشکر می کنیم و امیدواریم بتوانیم قدردان و قدرشناس این همه محبت و لطف مردم در استان کرمان و مسوولان و رسانه ها باشیم.

وی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: یکی از تدابیر حکیمانه، عمیق و دقیقی که امام در بدو پیروزی انقلاب اتخاذ کرد، در همه انقلاب های دنیا کم نظیر است.

ابوحمزه تصریح کرد: امام(ره) مجموعه و ساختارهایی که قبل از انقلاب شکل گرفته بود را حفظ کردند و برخی ساختارها را براساس نیازهای انقلاب ابداع و ارائه کردند که حرکت ماندگاری در سطح انقلاب به وجود آمد مانند شکل گیری کمیته های انقلاب، بسیج مستضعفین، سپاه و جهاد سازندگی و بسیاری نهادهایی که ایشان ابداع کرد و مجموعه های قبل از انقلاب را حفظ و اشکالات را رفع کردند و این دو را برای حفط ارزش های متعالی انقلاب و اسلام حرکت دادند.

وی با اشاره به علت اصلی تشکیل سپاه بیان کرد: با توجه به تجربه ای که امام راحل به ویژه نسبت به تاریخ معاصر داشتند، به این جمع بندی رسیده بودند اگر مجموعه ای حافظ و نگهدار انقلاب نباشد، انقلاب در میان مدت یا دراز مدت دچار شکست خواهد شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: آن نگاه حکیمانه و بلندی که امام نسبت به آینده انقلاب داشته و می دانستند در آینده چه خطراتی انقلاب را تهدید می کند، در مقابل نظراتی که داده می شد محکم ایستادند و گفتند باید سپاه و بسیج تشکیل شود.

وی افزود: نقش سپاه به نگاه عمیق و نافذ امام برمی گردد و آن جمله معروفی که ایشان فرمودند “اگر سپاه نبود کشور هم نبود” و به همین دلیل امریکا و صهیونیسم بین الملل را به انحای مختلف با سپاه روبه رو کرده است.

ابوحمزه اظهار کرد: خباثت، کینه و عداوتی که امریکا و صهیونیست نسبت به سپاه دارند، ناشی از این است که سپاه توانسته تکلیف، رسالت و مسولیت خود را در این 40 سال به بهترین نحو انجام بدهد.

وی تصریح کرد: بحث فقط سپاه نیست. آنها با اسلام، مردم و ولایت فقیه و حرکت هایی که  مقام معظم رهبری انجام داده اند، مخالف هستند و سعی می کنند در مقابل سپاه ایستاده و سپاه را به شکل های مختلف مورد هجمه قرار بدهند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: از بدو انقلاب اسلام هراسی، بسیج هراسی و ایران هراسی بوده و دشمنان ضربات شکننده ای در لبنان، سوریه، عراق و بسیاری از بلاد اسلامی خوردند، به دلیل نقش کلیدی است که سپاه با تدابیر رهبری معظم انقلاب انجام داده و منافع امریکا و صهیونیسم را مورد هدف قرار داده است.

وی افزود: سپاه همچنان خادم مردم، بازوی ولایت فقیه و با تمام توان در خدمت نظام و انقلاب اسلامی است و فقط تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری را در تمام عرصه ها انجام می دهد.

ابوحمزه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزارش عملکرد سپاه ثارالله استان کرمان در سیل اخیر تصریح کرد: یکی از دستورات صریح مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح، حضور در کمک رسانی به مردم سیل زده بود که سپاه از روزهای اول وارد شد و سپاه استان کرمان کمک هایی به مردم گلستان داشت.

وی بیان کرد: در لرستان نیز اعزام 100 نفر از گروه های جهادی متخصص را داشتیم که 10 روز به مردم و به ویژه در پلدختر خدمت کردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بعد از اینکه استان کرمان به عنوان معین شهرستان حمیدیه انتخاب شد، سپاه نیز به همراه دیگر مسوولان و نهادهای استان کرمان در این شهرستان حضور یافت.

وی افزود: شهرستان حمیدیه 62 هزار نفر جمعیت دارد که همه مردمی متدین، انقلابی و علاقمند به انقلاب، ولایت و بسیج هستند و شغل عمده مردم این منطقه دامداری و کشاورزی است.

ابوحمزه با اشاره به حدود 70 روستای این شهرستان اظهار کرد: زمانی که ما به حمیدیه رسیدیم، شهر تخلیه شده بود و تعدادی از جوانان شهر حضور داشتند و چند اردوگاه برپا و حدود 8 هزار نفر در آن اسکان داده شده بودند و سپاه با کمک موکب هایی که از کرمان و استان های دیگر اعزام شده بودند، به این مردم خدمات می داد.

وی تصریح کرد: 25 روستای حمیدیه در وضعیت خاصی قرار داشته و هر لحظه احتمال داشت زیر آب بروند و 15 روستا کامل زیر آب رفته بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: همان روحیه ای که در دفاع مقدس در عملیات ها در جوانان می دیدیم، همان روحیه را در جوانان حمیدیه دیدیم و این جوان ها محکم ایستاده بودند.

وی با اشاره به اینکه عرض رودخانه که قبلا 30 متر بود تبدیل به 500 متر شده و همه مزراع و خانه ها را پر کرده بود، افزود: با کمک جوانان و دستگاه های مختلف اجرایی، استانداری، فرمانداری و شهرداری کرمان و طول 4 کیلومتری شهر حمیدیه با سیل بند بسته شد که اگر آب وارد شهر می شد 23 هزار نفر خانه و زندگی خود را از دست می دادند.

ابوحمزه اظهار کرد: با گذشت 6 روز از حضور ما در حمیدیه، با هماهنگی و کنترل سد کرخه و کاهش بارش ها، سطح آب فروکش کرد و این امکان فراهم شد با پلاستیک و موارد دیگر آب را بیشتر مهار کنیم و بحمدلله حمیدیه دچار مشکل نشد و در نماز جمعه از مردم خواستیم همه به شهر بیایند.

وی تصریح کرد: سپاه با تمام توان آمد و 70 فروند قایق های تندرو در حمیدیه مستقر شده بود. قرارگاه خاتم و دستگاه های دیگر امکانات را آوردند و نگذاشتند اتفاق بدی بیفتد. شهر حفظ شد و 25 روستا دچار آبگرفتگی نشد و حدود 11 روستا از 15 روستایی که زیرآب رفته بود، آب تخلیه شد و مردم کم کم دارند وارد خانه هایشان می شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در حال حاضر 4 روستا حدود یک تا یک و نیم متر آب دارند و باید تخلیه و راه هایی که مشکل دارند، اصلاح شود تا مردم بتوانند وارد خانه هایشان شوند.

وی با اشاره به اینکه مردم از مجموعه فعالیت هایی که انجام شد رضایت داشتند، افزود: اکنون جانشین سپاه استان کرمان در حمیدیه با تعدادی از همکاران حضور دارند.

ابوحمزه اظهار کرد: 30 کامیون اقلام شامل پتو، لوازم بهداشتی، آب معدنی و … که از طریق مردم، ادارات، شرکت های صنعتی معدنی و … تامین شده بود از کرمان به حمیدیه ارسال شد و بیش از 50 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به این شهرستان اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون اوضاع شهر حمیدیه عادی است، تصریح کرد: از نماینده ولی فقیه در استان کرمان، استاندار و ستاد مدییت بحران استان قدردانی می کنیم که پای کار بودند. در بین هشت استان تنها استانی که امام جمعه و همه مسوولان آن به حمیدیه آمدند، استان کرمان بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: حمیدیه با حدود 63 هزار نفر جمعیت هیچ امکاناتی نداشت و امکانات را از کرمان با فاصله 1300 کیلومتری بردیم.

وی افزود: حمیدیه نقش کلیدی و اساسی نسبت به خوزستان و کشور دارد و در آغاز جنگ، دشمن به حمیدیه رسید و اگر مقاومت نمی شد، چه بسا مانند خرمشهر می شد اما مردم ایستادند و در 9 مهر 59 ارتش صدام را عقب زدند.

ابوحمزه اظهار کرد: موکب های عتبات استان کرمان روزانه حدود 3 هزار پرس غذا به مردم می دادند و برخی آمارها را نداریم زیرا داوطلبانه تعدادی موکب ها همکاری داشتند.

وی تصریح کرد: 250 میلیون تومان وجه نقد که در سطح نواحی مقاومت بسیج و سپاه برای سیل زدگان جمع آوری شد، در اختیار قرار گرفت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: باید اقلام و امکانات زندگی برای مردم سیل زده تامین شود و بعضی از خانه ها خراب شده و بعضی منازل روستایی باید بازسازی شود که دولت قول هایی در وام های بلاعوض و … داده که باید کمک شود.

وی افزود: سپاه اعلام کرده و ما نیز اعلام می کنیم با مشخص شدن وضعیت وام ها، به مردم کمک کنیم تا زودتر سرپناه آنها آماده شود.

ابوحمزه در بخش دیگری از سخنانش گفت: 12 اردیبهشت ماه جاری همایش ملی رسانه های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی در کرمان برگزار می شود زیرا کرمان از ظرفیت بالایی در عرصه های گوناگون برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه این همایش به همت بسیج اساتید، بسیج رسانه و مرکز فضای مجازی برگزار می شود، تصریح کرد: وزیر ارتباطات، معاون وزیر ارشاد، رییس سازمان بسیج رسانه کشور و 40 رسانه جبهه مقاومت و بین المللی برای حضور در این همایش دعوت شده اند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: محل برگزاری این همایش دانشگاه تحصیلات تکمیلی است و همه اصحاب رسانه استان کرمان دعوت هستند.

وی در پایان اظهار کرد: بسیج رسانه استان کرمان برنامه های متنوعی برای سال 98 در زمینه آموزش های تخصصی، همایش و دوره، راهیان نور و … تدارک دیده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.