کد خبر : 167250
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 دسامبر 2021 - 15:05

تذکر سخنگوی شورا درباره مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تهران

تذکر سخنگوی شورا درباره مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تهران

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تهران تذکر داد. به گزارش ایسنا، علی اعطا در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا و بررسی لایـحه ادغام دو معـاونـت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی گفت: این لایحه، لایحه ادغام دو

تذکر سخنگوی شورا درباره مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تهران

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به مغایرت محتوا با عنوان لایحه ادغام دو معاونت در شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش ایسنا، علی اعطا در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا و بررسی لایـحه ادغام دو معـاونـت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی گفت: این لایحه، لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی است؛ اما در محتوا علاوه بر دو معاونت، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران هم ادغام شده است.

وی تاکید کرد: این در حالی است که لایحه اصلاح ساختار در شورای شهر رد  و به ادغام دو معاونت محدود شد.

وی ضمن درخواست ارائه توضیح معاون برنامه ریزی شهرداری تهران در این خصوص گفت: محتوای لایحه با عنوان لایحه مغایرت دارد و این موضوع قابل تامل است.
به گزارش ایسنا، علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با ارائه پیشنهادی درباره لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی خواستار حذف بند ۵ ماده واحده لایحه و حذف تبصره ۷ ماده واحده شد و گفت: در لایحه ادغام دو معاونت، ادغام مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران را در معاونت جدید التاسیس مشاهده می کنیم.

مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از این ادغام مستثنی شود

 

وی افزود: مناسب‌تر این است که مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از این ادغام مستثنی شود. عنوان مرکز، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران است و فارغ از اینکه این مرکز، انتظارات را به لحاظ مدیریتی برآورده کرده است یا خیر؟ خدمات پژوهشی به شهرداری ارائه می‌دهد و در خدمت نمایندگان شورای شهر هم هست.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه بنا نیست این مرکز به عنوان مرکز دفاع از لوایح پیشنهادی شهرداری عمل کند، گفت: این مرکز در واقع باید بی‌طرفی را حفظ کند و به شورا هم خدمات ارائه دهد، اما اگر ذیل یک معاونت اقدام شود، استقلال آن مخدوش می شود. در صورت ادغام مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ذیل معاونت جدید تاسیس، استقلال نسبی که در اظهار نظر نسبت به طرح‌ها و لوایح خواهد داشت از بین می رود. باید توجه داشت که اگر تنها واحد پژوهشی شهرداری تهران را که در سال‌های گذشته خدمات خوبی ارائه کرده است در ذیل یک معاونت ادغام کنیم و سطح آن را پایین بیاوریم، چه بازتابی در افکار عمومی خواهد داشت؟

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: ممکن است این طور تلقی شود که شورای اصلاح طلب و شهرداری دوره مدیریت پنجم، تنها نهاد پژوهشی را در یک معاونت ادغام کرد و ممکن است، به انحلال سازمان برنامه و بودجه تشبیه شود.

وی در پاسخ به این نکته که برخی عنوان می‌کنند که معاونت تازه تاسیس که بخش مهمی از آن برنامه‌ریزی است و به مطالعات احتیاج دارد، گفت: مگر قرار است که واحدهای سازمانی هم عرض، ارتباطشان با هم قطع باشد،  می‌توانند با هم کار کنند و معاونت تازه تاسیس نیز می تواند از این مرکز خدمات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد میکنم مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران مستثنی شود و در معاونت تازه تاسیس ادغام نشود، تاکید کرد: با این کار از بازتاب منفی که ممکن است ایجاد شود جلوگیری می کنیم و در عین حال استقلال نسبی این مرکز را حفظ می کنیم. اگر تاکنون این مرکز انتظارات را برآورده نکرده باید به گونه‌ای عمل شود که استقلال آن تامین شود.

وی با بیان اینکه نظر کمیسیون برنامه و بودجه، هم کوچک‌سازی است، افزود: اگر مرکز در معاونت ادغام شود، باید در شورا دفتر مطالعات و برنامه ریزی را راه اندازی کنیم،  آیا این موضوع در جهت خواست کمیسیون برنامه و بودجه است؟

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.