کد خبر : 183258
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 ژانویه 2022 - 18:03

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اصلاح شد

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اصلاح شد

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، گزارش کمیسیون کمسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را بررسی و در جهت تامین نظر شورای نگهبان ایرادات

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اصلاح شد

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، گزارش کمیسیون کمسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را بررسی و در جهت تامین نظر شورای نگهبان ایرادات مطرح شده نسبت به لایحه را اصلاح کردند.

مواد این لایحه به شرح زیر اصلاح شد:

ماده (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۸/ ۱۲/ ۱۳۸۹ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده ۱۵- شهرداری‌ها می‌توانند به منظور استفاده صحیح از عرض معابر شهری با تعیین محل‌های توقف حاشیه‌ای خودرو با هماهنگی پلیس راهور، از ابزارهای لازم از قبیل ایست‌سنج (پارکومتر) یا کارت توقف (کارت پارک) استفاده نموده و مبلغ مناسبی که شاخص‌های آن را شورای ترافیک استان بر اساس مدت زمان توقف و میزان ترافیک معابر تعیین می‌کند، پس از طی مراحل قانونی، از شهروندان أخذ و صرف توسعه حمل ونقل عمومی نماید. توقف بدون مجوز به منزله ارتکاب تخلف توقف ممنوع است.

ماده ۲۲

ماده۲۲- شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساختمانی موظف به رعایت طرح تفصیلی شهرها بوده و فروش تراکم و نیز تغییر کاربری اراضی بر خلاف طرح تفصیلی فقط با تصویب در کمیسیون ماده (۵)  قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب  ۲۳/  ۱۲ /۱۳۵۱ با الحاقات و اصلاحات بعدی مجاز است. متخلفان از مفاد این ماده مشمول مجازات درجه هفت ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/ ۲/ ۱۳۹۲ با الحاقات و اصلاحات بعدی به‌ جز حبس و شلاق می‌شوند.

ماده ۲۳ این لایحه نیز حذف شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.