کد خبر : 184700
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 ژانویه 2022 - 18:10

الزام استانداردسازی بتن از سوی پیمانکاران طرح ملی مسکن در ایلام

الزام استانداردسازی بتن از سوی پیمانکاران طرح ملی مسکن در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: پیمانکاران به منطور مقاوم سازی ساخت و سازها، باید مجوز قانونی استاندارد را بگیرند. «مهناز همتی» در نشست شورای تأمین مسکن استان اظهار کرد: در ساخت و سازهای طرح ملی مسکن آزمایش‌های بتن باید از آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده استان استفاده کرده و استاندارد سازی صورت گیرد. مدیرکل استاندارد استان

الزام استانداردسازی بتن از سوی پیمانکاران طرح ملی مسکن در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: پیمانکاران به منطور مقاوم سازی ساخت و سازها، باید مجوز قانونی استاندارد را بگیرند.

«مهناز همتی» در نشست شورای تأمین مسکن استان اظهار کرد: در ساخت و سازهای طرح ملی مسکن آزمایش‌های بتن باید از آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده استان استفاده کرده و استاندارد سازی صورت گیرد.

مدیرکل استاندارد استان ایلام افزود: پیمانکاران به منطور مقاوم سازی ساخت و سازها، در صورت استقرار بچینگ باید الزامات استاندارد را در محل برآورده نمایند و مجوز قانونی استاندارد را از اداره کل استاندارد دریافت کنند.

همتی تصریح کرد: در راستای استفاده از مصالح استاندارد و حمایت از تولید کنندگان مصالح استاندارد، تمامی دستگاه‌های نظارتی و حاکمیتی استان مخصوصا سازمان نطام مهندسی ساختمان استان که در امور ساخت و ساز دخیل می‌باشند، لازم است با این مهم به نحو مناسب برخورد کرده و در ساخت و سازهای خود از مصالح استاندارد و با کیفیت استفاده کنند.

همچنین «حسن بهرام‌نیا»- استاندار ایلام با بیان اینکه بیشتر ساخت و سازها در مناطق بافت فرسوده انجام گیرد تا ضمن ترمیم فضای کالبدی قدیمی، زیبا سازی شهرها هم در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: ناظرین ساختمان حتما باید موضوع کیفیت و استاندارد مصالح ساختمانی را مد نظر قرار دهند وبه عنوان ضرورت در احداث مسکن ملی، مکانیک خاک و آزمایشگاه بتن استاندارد را مورد توجه قرار داده و نظارت‌های فنی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.