کد خبر : 196504
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آوریل 2022 - 16:55

رژیم صهیونیستی منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است

رژیم صهیونیستی منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است

معاون سیاسی وزارت خارجه در اولین همایش همه‌پرسی فلسطین، ٧ اردیبهشت ١۴٠١ در دانشگاه امام صادق (ع) گفت: رژیم صهیونیستی، منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است. به گزارش ایلنا، علی باقری  در اولین همایش همه‌پرسی فلسطین، ٧ اردیبهشت ١۴٠١ در دانشگاه امام صادق (ع) گفت: فلسطین، پدیده‌ای است که ارزش‌های انقلاب اسلامی از جمله

رژیم صهیونیستی منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است

معاون سیاسی وزارت خارجه در اولین همایش همه‌پرسی فلسطین، ٧ اردیبهشت ١۴٠١ در دانشگاه امام صادق (ع) گفت: رژیم صهیونیستی، منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است.

به گزارش ایلنا، علی باقری  در اولین همایش همه‌پرسی فلسطین، ٧ اردیبهشت ١۴٠١ در دانشگاه امام صادق (ع) گفت: فلسطین، پدیده‌ای است که ارزش‌های انقلاب اسلامی از جمله عدالت طلبی، استقلال خواهی، سلطه‌گریزی و… در آن به طرز قابل توجهی جلوه‌گری می‌کند.

وی ادامه داد: در پروژه پیمان ابراهیم، فلسطینی‌ها و حقوق آنها وجه المصالحه سیاست و اقتصاد و امنیت موقت و معلق برخی دولت‌ها قرار گرفته است. حداکثر کارکرد پروژه پیمان ابراهیم برای رژیم صهیونیستی، در حد تنفس مصنوعی دادن به این رژیم اشغالگر است. در میان تمام موضوعاتی که در قضیه فلسطین اهمیت داد، هیچ مسأله‌ای به اهمیت انسان اعم از جان و حقوق بشر نیست. رژیم صهیونیستی، منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است. هفت دهه است که رژیم صهیونیستی، مالک انحصاری دایره المعارف جامع نقض حقوق بشر است.

وی افزود: موضوع فلسطین، یک اختلاف بر سر تکه‌ای از سرزمین نیست، چراکه رژیم صهیونیستی “نماد نقض نظام مند (سیستماتیک) حقوق بشر” در گستره تاریخ و در سطح جهانی است. در فلسطین، صلحی پایدار خواهد بود که مبتنی بر عدالت باشد و عدالت هیچ قرابتی با تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها  ندارد. حمایت غربی‌ها از صهیونیستهای اشغالگر، ادعاهای لیبرالیسم درباره حقوق بشر و دمکراسی را به چالش کشیده است. تروریسم محصول تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها است، لذا رژیم صهیونیستی حقیقتا “نماد انحصاری تروریسم دولتی” است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: هر ابتکاری که به پایان تجاوز و اشغالگری در فلسطین منجر نشود، راه حل نیست، بلکه بیراهه است. راه‌حل مسٱله فلسطین  سخت‌افزاری (مقاومت) و  نرم‌افزاری (همه‌پرسی) است و لذا هر کدام که زودتر به تجاوز و اشغال پایان دهد و موجب بازگشت همه فلسطینیان به سرزمین اصلی خود شود، صلح پایدار را برای منطقه و جهان به ارمغان خواهد آورد. مقاومت و همه‌پرسی دو روی سکه استیفای حقوق ملت فلسطین هستند که در عمل هر یک که زودتر به نتیجه برسند، منجر به حل و فصل پایدار قضیه فلسطین خواهند شد.

وی ادامه داد: مقاومت حق غیر قابل انکار مردم فلسطین است و کمک به مقاومت وظیفه همه کسانی است که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند و لذا کسانی که از مبارزات ملت فلسطین علیه تجاوز و اشغالگری حمایت و پشتیبانی نمی‌کنند، باید به‌عنوان ناقضان حقوق بشر و یا دست‌کم حامیان نقض حقوق بشر مؤاخذه شوند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن در پی محو فلسطین هستند، غافل از آن که تفکر مقاومت ریشه در اعماق دل و جان آحاد ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت فلسطین دارد و لذا فلسطین محوشدنی نیست. با وجود آن که حدود هفتاد سال از اشغالگری فلسطین توسط صهیونیست‌ها می‌گذرد، اما کماکان این رژیم با چالش “بحران مشروعیت در بیرون” و “بحران هویت در درون” خود روبرو است و لذا برنامه‌ریزی بلندمدت برای این رژیم سرابی بیش نخواهد بود. صهیونیست‌ها تصور می‌کنند با زور و جنایت می‌توانند به اشغالگری مشروعیت ببخشند، غافل از آن که استمرار تجاوز و جنایت، به‌عنوان “تهدیدی درون زا”، استقرار این رژیم را در معرض خطر جدی قرار داده است.

 

منبع:ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.