کد خبر : 201570
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 13 سپتامبر 2022 - 15:13

نکات مهم در خصوص ویزای دانمارک

نکات مهم در خصوص ویزای دانمارک

کشور دانمارک یکی از اعضای پیمان شینگن است و در قاره اروپا قرار دارد. بسیاری از شهروندان کشور دانمارک از خدمات بهداشتی و درمانی آموزش و خدمات رایگان بهره‌مند هستند و تقریباً با یکدیگر برابر است. به همین خاطر مردم دانمارک جز شادترین مردم جهان هستند. همین دلایل می‌تواند برای مهاجرت شهروندان خارجی به کشور

کشور دانمارک یکی از اعضای پیمان شینگن است و در قاره اروپا قرار دارد. بسیاری از شهروندان کشور دانمارک از خدمات بهداشتی و درمانی آموزش و خدمات رایگان بهره‌مند هستند و تقریباً با یکدیگر برابر است. به همین خاطر مردم دانمارک جز شادترین مردم جهان هستند. همین دلایل می‌تواند برای مهاجرت شهروندان خارجی به کشور دانمارک کافی باشد. بسیاری از شهروندان کشورهای خارجی برای اخذ اقامت دانمارک تحصیل در این کشور اشتغال و یا دیدار دوستان و اقوام به کشور دانمارک سفر می‌کنند.

 این افراد باید بتوانند ویزای دانمارک را دریافت کنند تا وارد خاک این کشور شوند. دانمارک دارای انواع مختلفی است و هر یک از انواع ویزای دانمارک دارای شرایط خاص خود هستند. در این مقاله قصد داریم با ذکر نکات مهم در خصوص ویزای دانمارک، انواع ویزای دانمارک، مدارک لازم برای ویزای دانمارک و … در خدمت شما باشیم.

 یکی از نکات مهمی که برای دریافت ویزای دانمارک باید به آن توجه داشته باشید این است که ارائه دعوت‌نامه برای اخذ ویزای دانمارک ضروری است و افرادی که نتوانند دعوت‌نامه ارائه کنند موفق به گرفتن ویزای این کشور نمی‌شوند. از نکات دیگری که قابل‌ذکر است و باید درباره ویزای دانمارک به آن اشاره می‌کنیم این است که برای مراجعه به سفارت دانمارک نیازی به انجام مصاحبه نیست و متقاضیان تنها باید مدارک لازم برای ویزای دانمارک را به‌صورت حضوری تحویل دهند. تمام امور مربوط به اخذ ویزای دانمارک و ثبت درخواست ویزای دانمارک از طریق دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال در شهر تهران انجام می‌شود.

1.نکات مهم برای دریافت ویزای دانمارک

دریافت ویزای کشورهای شینگن در سال‌های اخیر برای شهروندان ایرانی مشکل شده است و به دلیل اینکه بسیاری از مهاجران به‌قصد دریافت اقامت وارد این کشورها می‌شوند کشور دانمارک نیز مانند سایر کشورهای اروپایی قوانین سختی را برای صدور ویزا در نظر گرفته است. ازجمله شرایطی که متقاضیان برای دریافت ویزای دانمارک باید رعایت کنند ارائه دعوت‌نامه است.

افرادی که از طرف یکی از اعضای خانواده درجه‌یک دوستان نزدیکان و یا کارفرمایی دانمارکی دعوت‌نامه داشته باشند، بسیار ساده می‌توانند ویزای این کشور را بگیرند. دانشجویان ایرانی که به‌قصد دریافت ویزای دانمارک اقدام می‌کنند نیز با ارائه نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند.

شرایط دعوت‌نامه دانمارک با توجه به نوع دعوت‌نامه متفاوت است. به‌عنوان‌مثال برخی از افراد برای خانواده خود دعوت‌نامه می فرستند. این افراد باید دارای کارت اقامت و شهروندی دانمارک باشند، تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های فردی مهمان داشته باشند، مشخصات و آدرس دقیق خودشان و فرد مهمان را در دعوت نامه ذکر کنند و برای سفارت این کشور مشخص کنند که هدف سفر فرد مهمان به دانمارک چیست.

همانطور که اشاره شد ضمانت هزینه‌های زندگی فرد مهمان در طول مدت اقامت در کشور دانمارک نیز توسط فرد دعوت کننده انجام می‌شود. چنانچه دعوت‌نامه جزء دعوت‌نامه های کاری دانمارک باشد، باید از طرف کارفرمای دانمارکی یا شرکت معتبری در این کشور ارسال شده باشد و هزینه های زندگی فرد مهمان توسط فرد دعوت کننده تأمین شود. مورد دیگری که باید جز شرایط دریافت ویزای دانمارک بدانیم ارائه تمکن مالی و گردش حساب ماه‌های اخیر متقاضی است.

در حال حاضر اکثر کشورهای اروپایی برای صدور ویزا شرط تمکن مالی در نظر گرفتن و متقاضیان باید مدارک مالی خود را ارائه کنند و به افسر سفارت ثابت کنند که حداقل دارای ۲۰۰ میلیون تومان تمکن مالی هستند. این افراد همچنین باید گردش حساب سه ماه تا ۶ ماه آخر خودشان را ارائه کنند. مبالغ ورودی و خروجی به حساب در طی ۳ تا ۶ ماه بررسی می‌شود و چنانچه افسر سفارت قانع شود که فرد متقاضی دارای توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی پیش بینی شده در طول مدت اقامت در دانمارک می باشد با درخواست ویزای دانمارک موافقت می‌کنند.

2.انواع ویزای دانمارک

ویزای دانمارک دارای انواع مختلفی است. افرادی که متقاضی دریافت ویزای این کشور باشند، باید با توجه به هدف سفر یکی از انواع ویزای شینگن دانمارک را دریافت کنند. معمولاً افرادی که برای سفر به کشور دانمارک اقدام می‌کنند یکی از انواع ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای درمانی دانمارک، ویزای دیدار خانوادگی ویزای کار و تفریح، ویزای دکترا یا ویزای کارمندان بازنشسته دانمارک را دریافت می‌کنند.

هر یک از این ویزا ها دارای شرایط و مدارک مورد نیاز خود هستند؛ اما باید بدانید که ویزای کوتاه مدت دانمارک دارای اعتبار سه ماهه است. ویزای بلند مدت دانمارک بیش از ۹۰ روز اعتبار دارند و تا مدت زمانی که فرد در این کشور اقامت داشته باشد ویزای آن ها تمدید می‌شود. یکی از انواع ویزای دانمارک که طرفداران بسیاری دارد ویزای توریستی دانمارک است.

ویزای توریستی این کشور در دسته ویزا های کوتاه مدت و ویزای نوع C شینگن قرار می گیرد. افرادی که با استفاده از دعوت نامه دوستان و آشنایان به کشور دانمارک سفر کنند، می‌توانند از ویزای توریستی استفاده کنند و در این صورت به خاطر اینکه دعوت نامه دارند راحت تر می‌توانند ویزای دانمارک را دریافت کنند. ویزای تحصیلی دانمارک نیز به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که بتوانند از دانشگاه‌های برتر دانمارک که دارای رنکینگ های جهانی هستند، پذیرش بگیرند. این افراد باید ابتدا از دانشگاه مورد نظر نامه پذیرش دریافت کنند تا بتوانند هنگام ارائه درخواست ویزا آن را ارائه کنند.

 ویزای کاری دانمارک نیز یکی از ویزاهای این کشور است که دارای شرایط بسیار سختی است. چرا که تنها افرادی می‌توانند با استفاده از دعوت نامه کاری کشورهای اروپایی ویزای کاری دریافت کنند که یک دعوت‌نامه کاری معتبر داشته باشند. برای ارسال دعوت نامه کاری دانمارک نیز متقاضیان باید منتظر بمانند تا این پیشنهاد کاری به مدت سه ماه در کشور دانمارک و سه ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی شود. در صورتی که فردی برای استخدام وجود نداشته باشند، می‌توانند از این دعوت‌نامه استفاده کنند.

 البته با استفاده از مشاوره و راهنمایی کارشناسان موسسه های گردشگری مانند آژانس گردشگری سفری دیگر به راحتی امکان دریافت دعوت‌نامه کاری دانمارک نیز وجود دارد. چرا که در این مواقع این موسسه ها می‌توانند با ارائه مشاوره های کارشناسی به متقاضیان کار در دانمارک کمک کنند تا بتوانند دعوت نامه کاری دریافت کنند.

3.مدارک لازم برای ویزای دانمارک

مدارک لازم برای ویزای دانمارک با توجه به نوع ویزا متفاوت است؛ اما همه افرادی که قصد دریافت انواع ویزای دانمارک را دارند باید مدارک زیر را ارائه کنند.

 • برگه تعیین وقت سفارت دانمارک
 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانمارک
 • مدارک شناسایی به همراه اصل و ترجمه
 • اسناد ملکی به همراه اصل و ترجمه
 • سند ازدواج به همراه اصل و ترجمه
 • ارائه دعوت‌نامه دانمارک
 • رزرو هتل در دانمارک
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما در دانمارک
 • بیمه نامه مسافرتی با مبلغ ۳۰ هزار یورو
 • گردش حساب سه ماه آخر متقاضی و ارائه گواهی تمکن مالی

 

4.مراحل رزرو وقت سفارت دانمارک

برای رزرو وقت سفارت دانمارک متقاضیان ابتدا باید به‌صورت اینترنتی وارد وب سایت vfs گلوبال کارگزاری رسمی سفارت دانمارک شوند و فرم درخواست ویزای دانمارک را تکمیل کنند. پس از گذشت دو هفته برای متقاضیان یک وقت سفارت تعیین می‌شود تا به‌صورت حضوری به دفتر vfs گلوبال مراجعه کنند. در روز مراجعه به دفتر کارگزاری متقاضیان مدارک عنوان شده را به همراه رسید هزینه‌های لازم برای ویزای دانمارک ارائه می‌کنند و کارهای مربوط به انگشت نگاری را نیز انجام می دهند. پس از ۲ تا ۳ هفته جواب ویزا برای متقاضیان صادر می‌شود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.