کد خبر : 3982
تاریخ انتشار : یکشنبه 8 آگوست 2021 - 13:57

سامه یح: بیمارستان‌ها پر شده، پروتکل‌ها را رعایت کنید

سامه یح: بیمارستان‌ها پر شده، پروتکل‌ها را رعایت کنید

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است، گفت: بیمارستان ها به شدت دچار مشکل شده‌اند به طوری که برای رسیدگی به بیماران در هر گوشه‌ای از بیمارستان ها تخت گذاشته شده است. از مردم می‌خواهیم برای حفظ سلامتی‌شان و احترام به کادر درمان پروتکل‌های

سامه یح: بیمارستان‌ها پر شده، پروتکل‌ها را رعایت کنید

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است، گفت: بیمارستان ها به شدت دچار مشکل شده‌اند به طوری که برای رسیدگی به بیماران در هر گوشه‌ای از بیمارستان ها تخت گذاشته شده است. از مردم می‌خواهیم برای حفظ سلامتی‌شان و احترام به کادر درمان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

همایون سامه یح اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر مردم ما بنا بر هر دلیلی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؛ بدان معنا که از ماسک استفاده نکرده و فاصله ایمنی رعایت نمی‌شود.
وی اضافه کرد: مردم بدانند که نه تنها بیمارستان های دولتی بیشتر از چندین برابر ظرفیت‌شان پذیرش می‌کنند که بیمارستان های خصوصی هم دیگر ظرفیتی برایشان باقی نمانده است؛ پس اگر پروتکل‌ها را رعایت نکرده و مراقبت نکنند در صورت ابتلا به بیماری و مراجعه به بیمارستان احتمال عدم پذیرش در بیمارستان‌ها به دلیل پرشدن ظرفیت‌شان و مرگ آنها وجود دارد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ویروس دلتا بسیار بسیار خطرناک‌تر از سویه‌های دیگر کرونا است، گفت: این سویه مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد و کشندگی بیشتری در بیماران ایجاد می‌کند؛ لذا توصیه ما به مردم این است که ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا حد امکان از خانه خارج نشوند. ظرفیت کادر درمان محدود است و به شدت خسته شده‌اند این را هم مردم بدانند که ما به پیک پنجم نرسیده‌ایم.
وی مجددا از مردم خواهش کرد که برای حفظ سلامتی و ایمنی خودشان و احترام به کادر درمان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
سامه یح در جمع‌بندی اظهار کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی‌ رعایت نشود و مردم به ویروس کرونا مبتلا شوند، باید بدانند که بیمارستان‌ها دیگر ظرفیت برای پذیرش ندارند. بیمارستان ها به شدت مشکل پیدا کرده‌اند به طوری که از هر گوشه‌ای از بیمارستان که بتوانند استفاده کرده و تخت می‌گذارند؛ حتی در راهرو و حیاط بیمارستان‌ها هم تخت گذاشته شده است؛ ظرفیت پر شده و این مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است پس باز هم می‌گویم که پروتکل‌ها را رعایت کنند.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.