کد خبر : 5768
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آگوست 2021 - 13:59

ثبت ۳۰۴۶ واقعه ازدواج در خراسان شمالی

ثبت ۳۰۴۶ واقعه ازدواج در خراسان شمالی

 مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی از ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد. علی زاهدی‌نیا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در سال جاری در استان، بیان کرد: خراسان شمالی در سال ۱۳۹۶ در جایگاه

ثبت ۳۰۴۶ واقعه ازدواج در خراسان شمالی

 مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی از ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

علی زاهدی‌نیا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در سال جاری در استان، بیان کرد: خراسان شمالی در سال ۱۳۹۶ در جایگاه نخست ثبت ازدواج در کشور قرار گرفت.

وی افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری نیز تعداد سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است و این در حالی است تعداد واقعه ازدواج صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته سه هزار و ۱۱۹ بوده است.

زاهدی نیا گفت: از سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در سال جاری، دو هزار و ۲۹۳ واقعه شهری بوده و ۷۵۳ واقعه نیز روستایی است.

مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه افزود: تعداد ازدواج های ثبت شده بر حسب گروه های سنی پنج ساله زوجه در زمان ازدواج در گروه های سنی ۱۹ تا ۱۵. ۲۴تا۲۰، ۲۹تا۲۵ به ترتیب هزار و ۴۱، ۶۶۷ و ۳۹۴ واقعه و بر حسب گروه‌های سنی پنج ساله زوج در زمان ازدواج نیز در گروه های سنی ۲۴-۲۰، ۲۹-۲۵ و ۳۴-۳۰ به ترتیب هزار و ۹۶ ، ۹۰۷ و ۴۵۷ واقعه می‌باشد.

وی ادامه داد: بنابراین بیشترین فراوانی ازدواج در بین گروه‌های سنی زنان در گروه سنی ۹ ساله و در بین گروه‌های سنی مردان به گروه سنی ۲۴تا ۲۰ ساله اختصاص می‌یابد.

زاهدی نیا در پایان گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، میانگین سن برای مردان در اولین ازدواج در کشور و استان به ترتیب ۲۸ و ۲۶ و برای زنان ۲۳ و ۲۱ است که مطابق گزارش استخراج شده در چهار ماه نخست سال جاری میانگین سن ازدواج ثبت شده بار اول بر حسب سن زوج و زوجه در استان دو سال پایین تر از میانگین کشوری است.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.