کد خبر : 82258
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 9 نوامبر 2021 - 23:35

پارک صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر کمک می‌کند

پارک صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر کمک می‌کند

ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به راه‌اندازی “پارک علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی” ذیل این نهاد، تاکید کرد که ایجاد و فعال‌سازی چنین مجموعه‌ای به تبلور اقتصاد فرهنگ وهنر به عنوان شاخصه‌ای مهم در استان فارس و کشور کمک خواهد کرد. دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۱۶ تیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی

پارک صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر کمک می‌کند

ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به راه‌اندازی “پارک علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی” ذیل این نهاد، تاکید کرد که ایجاد و فعال‌سازی چنین مجموعه‌ای به تبلور اقتصاد فرهنگ وهنر به عنوان شاخصه‌ای مهم در استان فارس و کشور کمک خواهد کرد.

دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۱۶ تیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، در معرفی پارک ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی، گفت: با توجه به ظرفیت‌های صنایع فرهنگی در کشور و جایگاه فارس در این زمینه، از سال ۹۷ بحث راه‌اندازی این پارک در استان مد نظر جهاددانشگاهی قرار گرفت.

او خاطرنشان کرد: یکی از دلایل مهم برای ضرورت ایجاد چنین پارکی آنست که مسیر توسعه فرهنگی از شاهراه اقتصاد فرهنگی عبور می‌کند و یکی از اهداف پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز، دستیابی به این هدف، ذیل اهداف تعیین شده در نقشه مهندسی فرهنگی است.

بابایی با یادآوری اینکه، زیربنای شکل‌گیری نهاد جهاددانشگاهی، مسائل و دغدغه‌های فرهنگی و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های این نهاد، معطوف به همین حوزه بوده است، گفت: شاید یکی از دلایل مهم اینکه علیرغم برخورداری از داشته‌های فرهنگی و هنری بسیار ارزشمند، ایران و فارس هنوز جایگاهی مناسب در این حوزه در جهان ندارد، کم توجهی به اقتصاد فرهنگی باشد.

او با بیان اینکه بعد از ۲ سال تلاش و با همت جهادگران دانشگاهی فارس و حمایت مسئولان این استان خصوصا نماینده مقام معظم رهبری، پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بهمن سال ۹۹ در شیراز افتتاح شد، گفت: در ابتدای راه، یک تفاهمنامه سه جانبه بین این پارک و پارک‌های ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی کشور و علم و فناوری استان، منعقد شد.

بابایی با اشاره به اینکه تلاش‌ها در برنامه‌ریزی اقدامات به سمتی است که فعالیت‌های انجام شده در این پارک، منطبق بر اهداف و برنامه‌های سند مهندسی فرهنگی فارس و کشور باشد، گفت: توسعه فرهنگی، اشتغال و تولید ارزش افزوده، از مسیر صنایع نرم و خلاق فرهنگی، جزو مهمترین اهداف این اقدام است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس خاطرنشان کرد که پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی این استان، در ۱۲ حوزه فعالیتهای خود را برنامه ریزی کرده و دنبال می‌کند، مهمترین خواسته این مجموعه را تداوم حمایت‌های معنوی و کمک به تسهیل مسیر اجرای برنامه‌ها، اعلام کرد.

استاندار فارس نیز در این جلسه ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی به واسطه ایجاد این پارک و تاکید بر لزوم تداوم این اقدامات، گفت: موضوع صنایع خلاق و صنایع فرهنگی بیشتر معطوف به داشته‌های جامعه است و ارائه آنها جزو کم هزینه ترین اقدامات یک جامعه محسوب می‌شود.

دکتر عنایت الله رحیمی با بیان اینکه این صنایع، همه ابعاد زندگی انسان در مباحث مادی و معنوی را در بر می‌گیرد، گفت: چنین فعالیت‌هایی علیرغم تاثیر اقتصادی مناسب و حتی مطلوب، نیازمند فضای فیزیکی بزرگ نیست و فعالیت می‌تواند در یک اتاق و فضای کوچک هم انجام شود.

استاندار فارس خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاری در این حوزه، نیازمند سرمایه بالایی نیست اما بازدهی سرمایه در کوتاه مدت و به میزان مناسبی خواهد بود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.