کد خبر : 98334
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 نوامبر 2021 - 20:15

برگزاری آزمون پروانه داوری و میانجی گری از طریق مرکز آزمون جهاددانشگاهی

برگزاری آزمون پروانه داوری و میانجی گری از طریق مرکز آزمون جهاددانشگاهی

ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از دعوت به همکاری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه برای دریافت پروانه داوری و میانجی گری از طریق مرکز آزمون جهاددانشگاهی خبر داد. عباس صفدری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین نامه ها و

برگزاری آزمون پروانه داوری و میانجی گری از طریق مرکز آزمون جهاددانشگاهی

ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از دعوت به همکاری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه برای دریافت پروانه داوری و میانجی گری از طریق مرکز آزمون جهاددانشگاهی خبر داد.

عباس صفدری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین نامه ها و اسناد بالادستی بخصوص مفاد فصل سوم سند تحول قضائی و آئین نامه میانجی گری در امور کیفری از میان واجدین شرائط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی گری دعوت به همکاری کرده است، گفت: فرآیند ثبت نام این همکاری از روزسه شنبه ۱۸ آبان ماه شروع و تا ۲۸ آبان سال جاری ادامه خواهد داشت.

سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به روش‌های جذب گفت: جذب همکاری به دو صورت آزمونی و غیرآزمونی انجام می شود و مجموع ظرفیتهای در نظر گرفته شده برای ۳ حوزه در 26 شهرستان استان سیستان و بلوچستان بیش از 1000  نفرمی باشد.

صفدری در ادامه افزود: در روش آزمونی ۳ نوع آزمون برای جذب برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند در یکی از سه حوزه داوری- داوری تخصصی خانواده و میانجی گری در آزمون ثبت نام نمایند.

وی تاکید کرد: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مرتبط از جمله حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) می توانند برای ثبت نام در آزمونهای داوری عمومی اقدام و  دانش آموختگان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته های روانشناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده، حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی)  و دارندگان مدرک حداقل سطح 2 حوزه صرفاً مجاز به شرکت در آزمونهای میانجی گری و داوری تخصصی خانواده می باشند.

صفدری  شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون عنوان کرد و گفت: حداکثر ۲ برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

سرپرست جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی تاکید کرد: برخی از داوطلبان، بدون آزمون و براساس شرائط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام به تفصیل شرح داده شده است می توانند نسبت به ثبت نام غیر آزمونی اقدام و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند.

وی ادامه داد: در روش جذب بدون آزمون، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه ای و تطبیق شرائط (ویژه مؤسسات داوری موجود) مورد بررسی قرار می گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام میگیرد و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرائط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

صفدری با اشاره به زمان برگزاری آزمون گفت: براساس برنامه زمانبندی صورت گرفته، آزمون در تاریخ ۲۶ آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد و چنانچه بنابر شرایط تغییری در زمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir  ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام نمایند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.