کد خبر : 100957
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 نوامبر 2021 - 15:01

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟

یکی از تابلوهای نقاشی مجموعه محبوب نیلوفرهای آبی «کلود مونه»‌ نقاش مشهور فرانسوی به گران‌ترین اثر جدیدترین حراجی ساتبیز تبدیل شد و رکورد فروش آثار دو هنرمند مشهور نیز شکسته شد. به گزارش ایسنا، به دنبال حراجی موفقیت‌آمیز ۶۷۶ میلیون دلاری ساتبیز که فروش آثار هنری مجموعه «مکلو»‌ محقق شد، حراجی آثار هنرن مدرن نیز

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟

یکی از تابلوهای نقاشی مجموعه محبوب نیلوفرهای آبی «کلود مونه»‌ نقاش مشهور فرانسوی به گران‌ترین اثر جدیدترین حراجی ساتبیز تبدیل شد و رکورد فروش آثار دو هنرمند مشهور نیز شکسته شد.

به گزارش ایسنا، به دنبال حراجی موفقیت‌آمیز ۶۷۶ میلیون دلاری ساتبیز که فروش آثار هنری مجموعه «مکلو»‌ محقق شد، حراجی آثار هنرن مدرن نیز در روز سه‌شنبه توسط  همین حراجی برگزار و در مجموع آثار به ارزش ۲۸۲ میلیون دلار به فروش رسید.

در این حراجی از ۴۷ اثر ارائه‌شده، ۴۶ اثر به فروش رسید، اما این تابلو نقاشی «زاویه‌ای از تالاب نیلوفرهای آبی» (Coin du bassin aux nymphéas) اثر «کلود مونه» نقاش نامدار امپرسیونیست بود که عنوان گران‌ترین اثر جدیدترین حراجی ساتبیز را به خود تعلق داد. این تابلو نقاشی که در سال ۱۹۱۸ خلق شده است، به قیمت ۵۰.۸ میلیون دلار فروخته شد. پیش از این پیش‌بینی شده بود این نقاشی به قیمتی فراتر از ۴۰ میلیون دلار به فروش برسد. مالک پیشین این نقاشی، آن را در سال ۱۹۹۷ به قیمت ۶.۷ میلیون دلار خریداری کرده بود.

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟
تابلو نقاشی «زاویه‌ای از تالاب نیلوفرهای آبی»( Coin du bassin aux nymphéas) اثر «کلود مونه»

«مونه» مجموعه تابلوهای نقاشی «نیلوفرهای آبی» را در دهه پایانی عمر خود خلق کرد. او این نقاشی‌ها را با الهام از باغ «ژیورنی» خلق کرده است. تابلوهای نقاشی این مجموعه در سال‌ها اخیر با استقبال خوب خریداران مواجه شده‌اند. یکی دیگر از تابلوهای نقاشی‌های این مجموعه در حراجی سال ۲۰۰۸ کریستیز به قیمت ۸۰.۵ میلیون دلار فروخته شد. در سال ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از تابلوهای نقاشی نیلوفر آبی در کریستیز به قیمت ۸۴ میلیون دلار به فروش رسید.

گران‌ترین اثر این هنرمند در حال حاضر یکی از تابلوهای مجموعه کومه‌های علف خشک است که در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

اما خودنگاره‌ای از «فریدا کالو» نقاش مشهور مکزیکی که در سال ۱۹۴۹ خلق شده است تمام توجه‌ها در این حراجی را به خود جلب کرد. این تابلو نقاشی که به مدت ۳۰ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری شده بود، به قیمت رکوردشکن ۳۴.۹ میلیون دلار فروخته شد. این اثر هنری، «فریدا» را در حالی با چشمان گریان به تصویر کشیده است که تصویری از «دیگو ریورا» دیگر نقاش مکزیکی و همسر «فریدا» نیز بر روی پیشانی او نقش بسته است. به این ترتیب این خودنگاره به گران‌ترین اثر فروخته شده «کالو» تبدیل شد. پیش از این عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند به تابلو نقاشی که به قیمت ۸ میلیون دلار فروخته شده بود تعلق داشت.

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟
خودنگاره «فریدا کالو»‌

اما رکوردشکنی این نقاشی فقط محدود به آثار «کالو» نیست و با فروش این اثر رکورد گران‌ترین اثر هنری فروخته‌شده توسط یک هنرمند آمریکای لاتینی هم شکسته شد. پیش‌تر تابلو نقاشی از «ریورا» که در سال ۲۰۱۹ در حراجی کریستیز به قیمت ۹.۸ میلیون دلار فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر هنری یک هنرمند اهل آمریکای لاتین شناخته می‌شد.

گران‌ترین اثر حراجی جدید ساتبیز کدام است؟
تابلو نقاشی «پیر سولاژ»

در این حراجی همچنین رکورد  آثار «پیر سولاژ» هنرمند فرانسوی برای تابلو نقاشی انتزاعی مشکی و قرمز رنگ این هنرمند شکسته شد. این نقاشی که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است به قیمت ۱۷.۳ میلیون دلار فروخته شد. ارزش تقریبی این نقاشی ۸ میلیون دلار برآورده شده بود. رکورد قبلی گران‌ترین اثر «سولاژ» نقاشی که رنگ سیاه در آثارش نقش کلیدی دارد به اثری تعلق داشت که در سال ۲۰۱۸ به قیمت ۱۰.۶ میلیون دلار فروخته شده بود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.