کد خبر : 106549
تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 15:40

چــرا زمــیــن گــرم مـی‌شــود؟

چــرا زمــیــن گــرم مـی‌شــود؟

انجمن علمی دانشجویی فزیزک دانشگاه شهید بهشتی، سمینار «چرا زمین گرم» می‌شود؟ را برگزار می کند. به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، انسان دویست ـ سیصدسال گذشته از برکت‌ دانش‌های نوین، تکنولوژی‌های نوین آفریده، انواع ماشین های صنعتی برای تولید و مصرف انبوه، مسافرت های دور و دراز درست کرده است. انسان دویست ـ سیصد سال پیش

چــرا زمــیــن گــرم مـی‌شــود؟

انجمن علمی دانشجویی فزیزک دانشگاه شهید بهشتی، سمینار «چرا زمین گرم» می‌شود؟ را برگزار می کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، انسان دویست ـ سیصدسال گذشته از برکت‌ دانش‌های نوین، تکنولوژی‌های نوین آفریده، انواع ماشین های صنعتی برای تولید و مصرف انبوه، مسافرت های دور و دراز درست کرده است. انسان دویست ـ سیصد سال پیش را توانایی بهزیستن و دیر زیستن داده است. دانش ها و تکنولوژی های نوین، نعمت های بزرگ هستند و سزاوار قدردانی هستند ولی در آفریدن و به کار بردن بی‌محابای آن ها آینده نگری لازم انجام نگرفته است؛ چرا؟

همه آن چه که از دویست ـ سیصد سال پیش تا به امروز انجام گرفته است و می گیرد نیاز به انرژی داشته و دارد انسان مدرن آن را در زیر زمین سراغ گرفته است؛ زغال سنگ و نفت و گازی را که از صدها میلیون سال پیش در زیر زمین پنهان بوده، درآورده، سوزانده و به صورت کربن دی اکسید و اندکی متان به هوا داده است. کربن دی اکسید و متان انسان پایه زمین را خارج از روند طبیعی گرم می کنند. چه باید کرد؟ اگر کربن دی اکسید و متان حاصل از سوخت های فسیلی عامل تغییر اقلیم و گرمایش زمین است؛ پاسخ یک حرف بیش نیست. سوخت‌های فسیلی کم مصرف شود. بهتر مصرف شود جایگزین پیدا می شود.

این سمینار با ارائه دکتر یوسف ثبوتی ـ عضو هیئت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌ پایه زنجان و پژوهشکده تغییر اقلیم و گرمایش زمین، روز شنبه، ۲۹ آبان ساعت ۱۲:۳۰، به صورت آنلاین برگزار می شود.
علاقه‌مندان می توانند جهت شرکت در این برنامه به لینک https://www.sbu.ac.ir/web/webinar مراجعه کنند.

چــرا زمــیــن گــرم مـی‌شــود؟

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.