کد خبر : 112977
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 نوامبر 2021 - 20:30

برای مقابله با اقدام انگلیس باید از طریق سازمان‌های بین‌المللی اقدام کرد

برای مقابله با اقدام انگلیس باید از طریق سازمان‌های بین‌المللی اقدام کرد

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: باید از مسیرهای بین المللی مانند سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر با اقدام شرم آور و وقیحانه انگلیس برای تروریست خواندن یک گروه فلسطینی که از جان و مال و خانه و سرزمینش دفاع می کند، مقابله کرد. به گزارش ایسنا، آیت

برای مقابله با اقدام انگلیس باید از طریق سازمان‌های بین‌المللی اقدام کرد

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: باید از مسیرهای بین المللی مانند سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر با اقدام شرم آور و وقیحانه انگلیس برای تروریست خواندن یک گروه فلسطینی که از جان و مال و خانه و سرزمینش دفاع می کند، مقابله کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمد حسن اختری در دیدار اعضای هیات امنای اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری که برای تبریک انتصاب به عنوان رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری به عنوان اقدامی در جهت حمایت از حوزه مقاومت و فلسطین حضور یافته بودند، ضمن تشکر از اعضای هیات امنای این اتحادیه، اظهارداشت: امیدوارم که این امید و انتظار شما باعث رونق برنامه های ضد صهیونیستی شود و قدم ها و اقداماتی انجام شود که به آزادی این سرزمین مقدس و مبارک منجر شود.
وی افزود:‌ همان طور که شاهدیم و زمینه ها هم نشان می دهد آزادی فلسطین در حال تحقق است و وعده خداوند متعال در حال تحقق است و این وعده خداوند متعال است که این سرزمین و قبله مسلمانان برای مسلمانان است و خواهد بود.
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با بیان اینکه روز به روز شواهدی دال بر نابودی اسرائیل به وجود می آید، تصریح کرد: تحقق این امر بسیار نزدیک است این امر باعث می شود ما امیدوارتر و فعالتر در میدان وارد شویم لذا باید جهشی در نوع کارها ایجاد کنیم.
وی در ادامه گفت: باید اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری برنامه ریزی کند و  50 کشوری که عضو این اتحادیه هستند به میدان بیایند و در این کشورها فعال تر شوند و برنامه ها را پیگیری کنند.
آیت الله اختری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش هایی که از زمان ترامپ علیه فلسطین شروع شد و امروز انگلیس پیگیری می کند و رژیم آل سعود و آل نهیان و آل خلیفه انجام می دهند، برای این است که رژیم صهیونیستی را نجات بدهند و یا کمی به عمر آن بیافزایند زیرا تحلیلگران خودشان می گویند اسرائیل در حال زوال است که قطعا این موضوع الهام خدایی است که حضرت امام(قدس الله نفس الزکیه) از سال های قبل زوال اسرائیل را پیش بینی کردند و فرمودند باید این کار صورت بگیرد و ما امروز می بینیم که در این چند سال در حال تحقق است.
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در ادامه تاکید کرد: برخی از اظهار نظرهای مسئولین ارتش رژیم اشغالگر قدس نسبت به آینده اسرائیل، ناامیدی و نگرانی و ترسشان از شروع جنگ و درگیری دیگر نشان می دهد که در این ها اضطراب و نگرانی ایجاد شده است و زلزله ای را که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفتند که اسرائیل را به لرزه درخواهد آورد و به فروپاشی می رساند، در حال تحقق است لذا باید جدی تر عمل و کار کنیم.
وی با اشاره به فعالیت سمن های فعال در کشورمان در حوزه فلسطین، گفت: فعالیت سمن ها در این حوزه محدود است و انعکاس آن در داخل فلسطین و بیرون بسیار کم است باید کاری کرد که این فعالیت ها در داخل فلسطین منعکس شود تا مردم فلسطین از این حمایت و پشتیبانی ها بیشتر مطلع و باخبر شوند تا بتوانیم در دنیا انعکاس دهیم.
آیت الله اختری با بیان اینکه باید تمام شخصیت ها و سازمان های مردم نهادی که در دنیا از آرمان فلسطین حمایت می کنند را شناسایی کنیم، گفت: باید با آنها ارتباطاتی را برقرار کنیم و از طریق ارتباط در فضای مجازی در نوع فعالیت متحد شویم تا بتواند یک همصدایی را به وجود آورده و حرکت جدیدی را ایجاد کنیم و همان طورکه مبارزات داخل فلسطین جهش پیدا کرده و به مرحله شکوفایی رسیده، باید در فعالیت های بیرونی و پشتیبانی ها نیز جهش ایجاد کنیم.
وی افزود: برای انگلیس شرم آور است و باید همه از این نقطه استفاده کنیم که انگلیس با وقاحت در این شرایط می آید یک گروه فلسطینی داخل فلسطین را به عنوان یک گروه تروریستی را اعلام می کند لذا باید از مسیرهای حقوقی و بین المللی با این حرکت ها مقابله شود و حتی در سازمان ملل و سازمان دیده بان حقوق بشر پیگیری شود که چگونه شما می توانید یک ملتی را که در داخل فلسطین در دفاع از جان، مال، خانه و سرزمین خودشان دفاع می کنند را تروریستی بخوانید.
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بخشی از سخنان خود بیان کرد: اصلا امروز مسئله‌ای که در مورد فلسطین مطرح می کنیم مسئله 40 سال یا 60 سال پیش نیست زیرا آن مسئله تمام شده است اکنون برای امروز صحبت می کنیم امروز فلسطینی کشته می شود، فلسطین بمباران می شود و خانه هایشان اشغال می شود الان سرزمین های جدید اشغال می شود مسئله اشغال علی رغم اینکه سازمان های بین المللی تصویب کردند که اینها نباید تجاوز کنند، صورت می گیرد. ما باید این موضوع را برای روشنفکران هم روشن کنیم زیرا اشغال ادامه دارد و روستاها و محله هایی که اسرائیل یهودی سازی می کند باید به عنوان یک اقدام فعلی با ان برخورد شود باید از مظلومیت فعلی دفاع کرد و با جنایت فعلی مقابله شود.
وی با تاکید بر اینکه باید گروه مردمی درست شود تا به کشورهای اسلامی و مسلمان بروند و با حکام و روسای جمهور در مورد وضعیت فعلی فلسطین و اشغال صحبت کنند، گفت: 50 سال است کمیته ای به نام دفاع از مسجد الاقصی درست کردید درحالیکه مسجد الاقصی الان در حال اشغال است الان باید دفاع کنید باید روی این موضوع نه به عنوان مسئله تاریخی بلکه به عنوان مسئله امروزی کار شود و باید موضوع فلسطین را به عنوان مسئله روز پیگیری کنیم.
آیت الله اختری همچنین تصریح کرد: امروز فلسطینی ها امکانات و توانمندی دارند کودکانشان در میدان هستند فعالیت می کنند لذا همه مسلمانان دنیا باید برای دفاع از این ها به پا خیزند و باید روی مسئله فلسطین تکیه کنیم و این ها را از طریق رسانه های مختلف مفتضح کنیم معتقد هستیم باید از طریق حماس، جهاد اسلامی، مقاومت اسلامی، ایران، لبنان و عراق حرکت کنیم و از نظر حقوقی و بین المللی علیه انگلیس موضع گیری کنیم تا بتوانیم آنها را مجبور کنیم تا از حرف وزیر کشورشان برگردند زیرا خیلی کار احمقانه ای انجام دادند که باید این موضوع را در جهان پیگیری کرد، پارلمان های اسلامی، کشورهای آفریقایی و آسیایی نیز باید وارد میدان شوند و کار کنند.
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با بیان اینکه پیشنهادات جدیدی را برای فعالیت در حوزه فلسطین در سال 1401 به رئیس جمهور محترم ارائه خواهم داد که مطمئن هستم با توجه به اعتقادات و باورهای ایشان در زمینه فلسطین اقدامات خوبی انجام خواهد شد تا بتوانیم جهشی را در این حوزه به نمایش بگذاریم.
در پایان اعضای هیات امنای اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ضمن ارائه گزارش برگزاری 4 دوره اجلاس همبستگی کودکان و نوجوانان فلسطین(یادواره شهید محمد الدوره) از آیت الله اختری درخواست کردند که ریاست اجلاس پنجم را که در سال 1401 برگزار می شود برعهده گیرند که رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با پذیرفتن این پیشنهاد اظهارداشت: در هر جایی بتوانم خدمتی انجام دهم خوشحال می شوم و تلاش می کنم کار خوبی صورت پذیرد.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.