کد خبر : 201387
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 8 سپتامبر 2022 - 11:00

بخاری چتری فضای باز

بخاری چتری فضای باز

  امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری به ویژه در حوزه ساخت انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی، انواع مختلفی از بخاری ها ساخته شده است. بخاری چتری یا قارچی فضای باز نیز یکی از این بخاری ها می باشد. این بخاری دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام از آن ها نیز از

 

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری به ویژه در حوزه ساخت انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی، انواع مختلفی از بخاری ها ساخته شده است. بخاری چتری یا قارچی فضای باز نیز یکی از این بخاری ها می باشد. این بخاری دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام از آن ها نیز از ویژگی های مشخصی برخوردار است. باری انتخاب اصولی این بخاری ها باید با آن ها و نکات پیرامونشان آشنا شد. به همین خاطر برای شناخت بیشتر این نوع بخاری ها در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.  

       

اهمیت استفاده از بخاری چتری یا قارچی فضای باز 

بسیاری از کسانی که در خانه های بزرگ ویلایی زندگی می کنند، می خواهند که در برخی روز های سرد هم دقایقی در حیاط خانه خود بمانند و زیر باران لذتِ خوردن یک چای گرم را در کنار بخاری فضای باز بچشند. در بسیاری از مواقع هم افرادی صاحب رستوران یا کافه هستند، در محیط بیرون از کافه هم میز و صندلی قرار داده اند تا اگر کسی می خواهد از فضای بیرون استفاده کند، روی همان میز و صندلی بنشیند؛ بنابراین در روز های سرد سال نیاز است که از بخاری چتری یا قارچی فضای باز استفاده کنند. شاید برای شما سوال باشد که چرا اسم این نوع بخاری ها به این صورت است؛ از آن جایی که این بخاری ها ظاهری شبیه به قارچ دارند، به این اسم هم معروف شده اند. این سبک از بخاری ها دارای کاربرد بسیار مناسبی هستند که می توانید از آن در محیط های بیرون از خانه استفاده کنید. 

طراحی فوق العاده این سبک بخاری حاکی از آن است که استفاده کردن آن می تواند بسیار لذت‌بخش  و کاربردی باشد. اگر شما هم در بالکن، حیاط یا روف گاردن می خواهید یک نمونه از بخاری های قارچی قرار دهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از بخاری قارچی ایستاده است؛ این نوع بخاری بسیار محبوبیت دارد و نصب آن نیاز به پیچیدگی خاصی ندارد. از نظر طراحی ظاهری هم بسیار زیبا هستند. اگر به دنبال گرم کردن فضای خارجی خانه خود هستید، یا اگر صاحب رستوران یا کافه ای هستید و … بهتر است تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید، زیرا  می‌خواهیم به شما محصولی را معرفی کنیم که می دانیم استفاده از آن برای شما بسیار سود و مزیت دارد.

بررسی بخاری چتری یا قارچی فضای باز 

یکی از سیستم های گرمایشی است که در فصل پاییز و زمستان در محیط های باز به خوبی می توان از آن استفاده کرد. شاید برای شما سوال باشد چگونه ممکن است در فضای باز گرما منتقل کند؟ این سیستم گرمایشی درواقع بر اساس سیستم تابشی ساخته شده است، افرادی که در اطراف این بخاری می نشینند به خوبی گرم  می‌شوند و سرما را احساس نخواهند کرد. انتقال گرما در این نوع بخاری ها بسیار سریع است و انرژی زیادی را مصرف نمی کند.

استفاده بخاری چتری یا قارچی فضای باز ارزان برای شما می تواند بسیار کاربردی باشد. برای تهیه انواع بخاری قارچی باید کمی تحقیق کنید تا بتوانید بخاری مورد نیاز خود را خریداری کنید. موضوع دیگری که در خرید بخاری چتری یا قارچی فضای باز بسیار دارای اهمیت است واحد اندازه گیری آن است. واحد اندازه گیری این بخاری ها با BTU اندازه گیری می شود. هرچقدر این عدد بالاتر و بیشتر باشد، قدرت گرما دهی آن هم بالاتر است. برای خرید بهتر است دقت کنید که میان قدرت گرمادهی و متراژ محیط تناسب وجود داشته باشد. اگر متراژ محیط کوچک باشد و قدرت گرمایشی این سیستم گرمایشی بالا باشد، امکان دارد باعث هدر رفتن انرژی شود. 

بخاری چتری یا قارچی فضای باز پیچیده دارای چه ویژگی هایی است؟

بخاری چتری یا قارچی فضای باز یکی از رایج ترین بخاری های ویژه فضای باز به شمار می رود. این بخاری متناسب با ساختار و نحوه عملکرد مختلفی که دارد، از ویژگی های متنوعی نیز برخوردار است. برای این که بتوانید یک انتخاب استاندارد و ایده آل داشته باشید، باید تمامی این ویژگی ها را بشناسید. برای شناخت بیشتر این ویژگی ها با ما همراه باشید. 

 • استفاده از این نوع محصول در فضای باز می تواند بسیار کاربردی و مناسب باشد.
 • بخاری چتری یا قارچی فضای باز از گاز طبیعی به عنوان منبع سوخت استفاده می کنند.
 • تقریبا 2 متر ارتفاع این محصول است.
 • این نوع بخاری ها می توانند در فضای باز مساحتی به اندازه 20 متر مربع را پوشش دهند.
 • استفاده از این نوع سیستم گرمایشی در حیاط یا باغ بسیار مناسب است. استفاده از این محصول در فضای بسته امکان پذیر نیست. 

انواع بخاری چتری یا قارچی فضای باز 

بخاری چتری یا قارچی فضای باز متناسب با ساختار مختلف خود از مدل های مختلفی نیز برخوردار است. هر کدام از این مدل ها نیز به دلیل تفاوت در بعد فنی دارای ویژگی ها و عملکرد متفاوتی هستند. به همین منظور شما باید با انواع این بخاری ها آشنا شوید تا بتوانید براساس نیاز خود یکی از آن ها را تهیه بکنید. در ادامه به معرفی انواع این بخاری ها خواهیم پرداخت. 

 • بخاری چتری یا قارچی فضای باز ایستاده:

استفاده از این نوع بخاری بسیار انعطاف پذیر است، نیازی نیست برای نصب آن از هیچ تجهیزاتی استفاده کنید، همان‌طور که از اسمش پیدا است  می‌تواند بدون هیچ تکیه گاه و یا نصب خاصی بر روی پایه های خود بایستد. 

 بخاری چتری یا قارچی فضای باز ایستاده در سبک و اندازه های مختلفی ارائه می شود و  می‌توانید از آن در هر موقعیتی استفاده کنید.  بخاری چتری یا قارچی فضای باز ایستاده در محیط هایی مانند، باغ، ویلا، بالکن، روف گاردن و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع بخاری های گازی در دو حالت مصرف سوخت دارند که عبارت‌اند از: 

1_ بخاری فضای باز گازی

2_ بخاری فضای باز برقی

بخاری های گازی از دو منبع گاز پروپان و گاز شهری می توانند برای منبع انرژی استفاده کنند. بخاری های برقی هم برای گرم کردن محیط از برق استفاده می کنند.

 • بخاری چتری یا قارچی رومیزی

بخاری های رومیزی هم بسیار از نمونه های فوق کوچک تر هستند و در بالکن از آن بسیار استفاده می شود. 

از نظر حمل و نقل و جاسازی، استفاده از بخاری قارچی رومیزی بسیار آسان است و می توانید از آن به راحتی استفاده کنید. برای مسافرت و یا انبار کردن آن هیچ مشکلی نخواهید داشت، به دلیل کوچک بودن در هر شرایط برای شما کارایی خواهد داشت.

 • بخاری چتری یا قارچی آویزی

این سبک از بخاری برای آویختن استفاده می شود. می توانید آن را از سقف بیاویزید. استفاده از بخاری آویز این امکان را برای شما فراهم می آورد تا هیچ بخشی از فضای کف زمین را اِشغال نکنید. در واقع اگر خانه ای کوچک دارید می توانید از بخاری آویز استفاده کنید. 

از نظر کیفیت و ایمنی بودن کار، بخاری آویز بسیار ایمن است و مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد. 

نکات ایمنی در رابطه با بخاری چتری یا قارچی فضای باز چیست؟

 • قبل از اینکه بخواهید بخاری چتری یا قارچی را نصب کنید باید مطالعه‌ای بر روی دفترچه راهنمای محصول داشته باشید.
 • حتماً برای نصب باید فضای مناسبی را برای آن در نظر بگیرید.
 • سعی کنید بخاری چتری را در محیطی قرار دهید که در اطراف آن مواد اشتعال زا وجود نداشته باشد.
 • مطمئن باشید که سیستم گرمایشی گازی از اتصال گاز یا سیستم گرمایشی برقی از اتصال برق، سالم باشد.
 • بخاری های چتری را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
 • برای نصب انواع بخاری چتری یا قارچی از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید؛ شاید نصب آن ساده به نظر بیاید اما اینگونه نیست.

 

سخن آخر 

در نتیجه برای داشتن یک بخاری چتری یا قارچی فضای باز، نیاز است تا در اولین قدم با ویژگی ها و نحوه عملکرد آن آشنا شویم. در قدم بعدی نیز می بایست تمامی انواع آن را شناخته و از نظر فنی با یکدیگر مقایسه کرد. این مقایسه به شما کمک می کند تا بتوانید بر اساس نیاز خود، یک انتخاب بهینه داشته باشید. در ضمن برای استفاده صحیح از این بخاری ها بهتر است تا با یک سری از نکات ایمنی آشنایی داشته باشید. توجه به این نکات می تواند استفاده از این بخاری ها را برای شما ساده تر بکند. 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.