کد خبر : 208927
تاریخ انتشار : شنبه 14 اکتبر 2023 - 20:45

مهاجرت به کشور آمریکا چه مزایایی دارد؟

مهاجرت به کشور آمریکا چه مزایایی دارد؟

شرایط خوب و مزایای مهاجرت به کشور آمریکا، این کشور را به یک مقصد محبوب برای تحصیل، کار و زندگی تبدیل کرده است. ناگفته پیداست که تصمیم برای مهاجرت به یک کشور جدید، تصمیم پیچیده‌ای است که نیازمند بررسی دقیق شرایط اقتصادی، تحصیلی و اجتماعی کشور مقصد است. مسلما با وجود تعریف‌هایی که از مناسب

شرایط خوب و مزایای مهاجرت به کشور آمریکا، این کشور را به یک مقصد محبوب برای تحصیل، کار و زندگی تبدیل کرده است. ناگفته پیداست که تصمیم برای مهاجرت به یک کشور جدید، تصمیم پیچیده‌ای است که نیازمند بررسی دقیق شرایط اقتصادی، تحصیلی و اجتماعی کشور مقصد است.

مسلما با وجود تعریف‌هایی که از مناسب ‌بودن آمریکا برای زندگی می‌شود، باز هم این سوال به وجود می‌آید که آیا مهاجرت به آمریکا برای شما گزینه مناسبی است یا خیر؟ پاسخ به این سوال، برای هر فرد، بر اساس شرایط و انتظاراتش متفاوت است. به همین منظور در این مطلب، مزایای مهاجرت به کشور آمریکا بررسی شده‌اند تا راهنمایی برای تصمیم‌گیری بهتر شما باشد.

10 مورد از مزایای مهاجرت به کشور آمریکا

آمریکا، سنت دیرینه‌ای در استقبال از مردم، از همه پیشینه‎ها و فرهنگ‎ها دارد. دلایل زیادی وجود دارند که یک فرد بخواهد به آمریکا مهاجرت کند. ممکن است برخی بر اساس یک فرصت شغلی، حضور یکی از عزیزانشان در آمریکا یا صرفا به این دلیل که به دنبال «رویای آمریکایی» هستند، تصمیم به مهاجرت بگیرند! در ادامه، 10 مورد از مزایای مهاجرت به کشور آمریکا توضیح داده شده است.

آموزش‌وپرورش مدرن در آمریکا

یکی از روش‌های مهاجرت به آمریکا ، تحصیل است. موسسات آموزشی این کشور با داشتن دانشگاه‌های برتر که مدارک معتبر و بهترین اساتید موجود را ارائه می‌دهند، جزو بهترین‌ها در جهان هستند. مهاجران می‌توانند با تحصیل و کار در آمریکا، رزومه‎هایی عالی برای خود بسازند.

استاندارد تحصیل در آمریکا به‌قدری بالاست که این اطمینان‌‌خاطر را خواهید داشت که پس از طی دوران تحصیل، مدارک خوبی دریافت کنید؛ مدارکی که در سراسر جهان شناخته‌ شده و معتبر هستند. همچنین سیستم آموزش کالج آمریکا شهرتی جهانی دارد. بر اساس رتبه‎بندی‎های برجسته بین‎المللی، دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکایی در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. طبق آمار، تقریبا می‌توان گفت که همه آمریکایی‌های 25 ساله و بالاتر:

  • 6 درصد از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند.
  • 6 درصد در کالج‌ها شرکت کرده‌اند.
  • 2 درصد مدرک لیسانس دارند.
  • 6 درصد مدارک تحصیلات تکمیلی را کسب کرده‌اند.

حتی اگر بودجه کافی برای حمایت از تحصیل فرزندان یا خودتان را ندارید، بورسیه‎ها و کمک‌های مالی زیادی به‌نفع شما وجود دارند. وقتی صحبت از تحصیل می‎شود، جنبه مالی هرگز نباید مشکل‌ساز و مانع باشد؛ با وجود شرایط خوبی مثل بورسیه‌ها، هر کس می‌تواند جست‌وجوی خود را برای کسب دانش کامل داشته باشد و فقط باید روی عزم و اراده خود سرمایه ‎گذاری کند!

خدمات سلامتی در کشور آمریکا

آمریکا ، کشوری پیشرو در نوآوری پزشکی است؛ این بدان معنی است که در صورت نیاز، بهترین خدمات‌ درمانی را در این کشور دریافت خواهید کرد. این استاندارد درمانی و مراقبتی، هزینه دارد و بسیاری از افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند، نگران این هزینه‌ها هستند. ولی باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از کارفرمایان، بسته به شغلی که انتخاب می‌کنید، سیاست‌های مراقبت‌ پزشکی و دندانپزشکی سخاوتمندانه‌ای را به‌عنوان بخشی از بسته حقوقی، به شما ارائه می‌دهند.

اقتصاد قوی کشور آمریکا

یکی از مهم‌ترین عواملی که آمریکا را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است، قدرت اقتصادی این کشور است. آمریکا اقتصادی قوی، با طیف گسترده‌ای از فرصت‎های شغلی موجود در صنایع مختلف دارد. در حال حاضر، نرخ بیکاری در آمریکا 3.7 درصد است که همین، نشان‌دهنده بازار کار مطمئن و باثبات برای مهاجرانی است که به دنبال آینده‌ای روشن هستند.

از طرفی دلار آمریکا، ارز اصلی جهان محسوب می‌شود که نشانه‎ای مطمئن از ثبات است. بررسی همه کشورهای OECD نشان می‎دهد که آمریکایی‌ها، بالاترین میانگین درآمد خانوار را در جهان دارند. این کشور همچنین رتبه اول را برای مقرون به‎صرفه بودن و امنیت غذا در شاخص امنیت غذایی جهانی دارد.

اگر به آمریکا مهاجرت کنید، داشتن یک شغل ثابت برای شما سخت نخواهد بود و این واقعا اتفاقی شدنی است! مزایا، حقوق بازنشستگی و حقوق، همه برای شما فراهم خواهند شد. در ادامه، نگاهی به فرصت‎های شغلی آمریکا خواهیم داشت.

فرصت‌های شغلی آمریکا

این کشور میزبان شرکت‌های بزرگ و کوچک، معروف یا ناشناخته متعددی در بخش‌های مختلف است. نکته جالب، این است که همه این کسب‌وکارها، صرف‌نظر از وسعتشان، فضای زیادی برای رشد و پیشرفت ارائه می‌دهند. مهاجرانی که به دنبال رسیدن به رویاهای بزرگ هستند، فرصت‌های شغلی زیادی در آمریکا پیدا خواهند کرد که این موضوع، یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کشور آمریکاست.

آمریکا در میان 5 کشور برتر جهان از نظر بهره‌وری نیروی کار قرار دارد. بسیار رایج است که کارفرمایان در سراسر جهان، به دنبال با استعدادترین و بهترین افراد برای بهبود تجارت خود باشند؛ پس اگر مهارت بسیار مهمی دارید که یک شرکت آمریکایی به آن نیاز دارد، آن‌ها اغلب به هر نحوی که بتوانند، به شما کمک می‌کنند؛ از سازماندهی ویزا گرفته تا کمک به یافتن مکانی برای زندگی؛ اینگونه از مهارت شما برای کسب‎وکارشان استفاده می‌کنند.

امکانات رفاهی عالی

آمریکا همچنین به داشتن امکانات رفاهی عالی از جمله امکانات پزشکی، خدماتی، تفریحی و آموزشی باکیفیت شناخته ‎شده است. این عوامل در جذب سالانه بیش از یک میلیون مهاجر به کشور نقش بسزایی داشته‌اند.

پس از اخذ شهروندی آمریکا، می‎توان به‌راحتی به هر نقطه‌ای سفر کرد. شخصی که با موفقیت، پاسپورت آمریکا را به دست آورد، برنامه‌ریزی و سفر به هر جای دیگر آمریکا، برایش بسیار راحت خواهد بود و دیگر نیازی به رعایت بسیاری از اسناد و فرایندهای خسته‌کننده نیست. در نتیجه، هیچ محدودیت عمده‎ای در این مسیر وجود نخواهد داشت و افراد می‎توانند به‌مدت 180 روز، مسافرت به خارج از آمریکا نیز داشته باشند.

فضای زندگی بزرگتر در آمریکا

به‌طور متوسط، فضای زندگی در آمریکا در هر اقامتگاه یا خانه، برای هر نفر، ​​بیش از دو برابر فضای زندگی در هر اقامتگاه برای هر نفر در اتحادیه اروپاست. این موضوع، به این معنی است که قیمت زمین و ملک در آمریکا مقرون به‌صرفه‌تر است؛ البته به‌استثنای برخی موارد مانند نیویورک، لس‎آنجلس، و سایر شهرهای گران‌تر. پس آمریکا از لحاظ مسکن و فضای زندگی نیز دارای شرایط و فرصت‌های مناسبی‌ ا‌ست که می‌توان از این فرصت‌ها، به‌نحو احسن استفاده کرد.

تنوع فرهنگی بالا در ایالات متحده آمریکا

آمریکا، دارای سطح بالایی از تنوع فرهنگی است و مردم از سراسر جهان، در این کشور با هم زندگی و کار می‌کنند. مردم آمریکا از مهاجران، فرهنگ‌ها و افراد مختلف استقبال و محیطی دلپذیر برای کسانی که تصمیم می‌گیرند ایالات متحده را خانه جدید خود کنند، ایجاد می‌کنند.

فرهنگ آشپزی متنوع در آمریکا

با توجه به میراث چندفرهنگی آمریکا، خوراک و غذاهایی متنوع از سراسر جهان در آن پیدا می‌شود. بیش از 600000 رستوران در آمریکا وجود دارند که دستور‌العمل‌هایی را از هر گوشه‌ای از جهان، ارائه می‌دهند تا برای هر سلیقه و بودجه‌ای، جذاب باشند.

خدمات غذا و نوشیدنی، تجارتی جدی در سراسر آمریکا ایجاد کرده است. صنعت رستوران‌داری حدود 13 میلیون نفر را استخدام می‌کند و به انواع خواسته‌های مشتریان در رابطه با تجربه غذاخوری، کیفیت غذا، قیمت، گزینه‌های منو و بسیاری موارد دیگر پاسخ می‌دهد.

طبیعت زیبا در آمریکا

آمریکا فضاهای باز فراوانی دارد که فوق‌العاده زیبا هستند؛ این فضا‌ها شامل دریاچه‌های بی‌کرانی به‌اندازه کشورهای کوچک، رشته‌کوه‌هایی برای اسکی و پیاده‌روی، 58 پارک ملی و صدها پارک، جنگل، مناطق بیابانی و خطوط ساحلی که در دو اقیانوس وجود دارند، هستند. آمریکا، خانه 428 گونه پستاندار، 784 گونه پرنده، 311 گونه خزنده و 295 گونه دوزیست است. در کنار وسعت آمریکا، می‌توانید انتظار آب‎وهوای متفاوتی را هم در سراسر این کشور داشته باشید و در طول سال، از مناطق گرمسیری و دشت‌های بیابانی آفتابی گرفته تا مناطق یخی و… را پیدا کنید!

علم و فناوری در آمریکا

آمریکا از اواخر قرن نوزدهم در تحقیقات علمی و نوآوری‌های فناوری پیشرو بوده است؛ به‌طوری که تا آوریل 2010، 77 درصد از خانواده‌های آمریکایی، حداقل یک رایانه داشته‌اند و 68 درصد، از خدمات اینترنت با پهنای باند زیاد برخوردار بوده‌اند. آمریکا در تحقیقات علمی و عوامل تاثیرگذار در جهان نیز پیشتاز است.

امکانات پر و پیمان حمل‌ونقل در آمریکا

حمل‌ونقل در آمریکا بسیار در دسترس است. انواع وسایل حمل‌ونقل مختلف مانند اتومبیل، اتوبوس، مترو، قطار، هواپیما و… در این کشور وجود دارند. آمریکا شبکه‌ای به طول 4 میلیون مایل از جاده‎های عمومی دارد که به همه خودروهای حمل‌ونقل شخصی، اجازه می‌دهد آزادانه تردد کنند. هر روز هفته، آمریکایی‌ها 35 میلیون بار، سوار بر وسایل نقلیه عمومی می‌شوند. علاوه‎ بر این، حمل‌ونقل عمومی یک صنعت 58 میلیارد دلاری است که نزدیک به 400000 نفر را در استخدام دارد.

سخن پایانی

در حالی که مهاجرت به آمریکا ، چالش‌های بالقوه‌ای، مانند پیمایش فرایند ویزا و سازگاری با فرهنگ و شیوه زندگی جدید و… دارد؛ ولی مزایای مهاجرت به کشور آمریکا، تقریبا بیشتر از این چالش‌های نام ‌برده ‌شده است. با انجام تحقیقات کامل، اتخاذ یک برنامه عالی و تدوین یک استراتژی دقیق، می‌توانید گامی درست در جهت دستیابی به اهداف مهاجرتی خود و ساختن آینده‎ای روشن در آمریکا بردارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان میتوانید از myarman.com دیدن کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.