کد خبر : 82099
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 9 نوامبر 2021 - 21:27

دانشگاه‌ها مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی هستند

دانشگاه‌ها مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی هستند

ایسنا/بوشهر دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: دانشگاه هم در بعد انسان سازی هم در بعد تولید علم و فناورری مهم‌ترین ابزار دست نظام برای رسیدن به هدف غایی یعنی تمدن نوین اسلامی هستند. دکتر مرادعلی فولادوند بیان کرد: ظهور و بروز انقلاب اسلامی در این قرن اثرگذارترین و مهم ترین پدیده سیاسی،

دانشگاه‌ها مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی هستند

ایسنا/بوشهر دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: دانشگاه هم در بعد انسان سازی هم در بعد تولید علم و فناورری مهم‌ترین ابزار دست نظام برای رسیدن به هدف غایی یعنی تمدن نوین اسلامی هستند.

دکتر مرادعلی فولادوند بیان کرد: ظهور و بروز انقلاب اسلامی در این قرن اثرگذارترین و مهم ترین پدیده سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این قرن بوده که این انقلاب با تمامی انقلاب‌های جهان تفاوت ماهیتی داشته است.

وب خاطر نشان کرد: انقلاب حاضرمدعی بود که یک نظریه جدید برای جامعه در همه ابعاد از جمله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به گونه دیگری قرار است اجرا کند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر افزود: آنچه بر این نظریه حاکم بوده خود استقلال و اتکایی آحاد مردم جامعه است که قرار بوده این  انقلاب را برای جامعه ایجاد کند. بر مبنای این نظریه ما باید بتوانیم انسانی را در جامعه داشته باشیم که طبق دین ما به حداکثر بهره‌بری انسانی خود رسیده باشد.

فولادوند اظهار کرد:این انسان در چهارچوب این نظام و حکومت باید بتواند یک تمدن جدید ایجاد کند که رهبر اسلامی از آن به عنوان تمدن نوین یاد می‌کند.

وی تصریح کرد: این نظام باید از ابزارها، عوامل و وسایل مختلفی استفاده کند تا بتواند به هدف تمدن سازی خود برسد که این عوامل متفاوت هستند.

دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: مراکز علمی، نخبگان جامعه، پژوهشگران، اساتید و افرادی که قصد کردند موثر باشند برای جامعه خود مثل دانشگاه‌ها که مهم ترین عوامل کمک به نظام برای این تمدن سازی هستند.

فولادوند افزود: دانشگاه هم در بعد انسان سازی هم در بعد تولید علم و فناورری مهم‌ترین ابزار دست نظام برای رسیدن به هدف غایی یعنی تمدن نوین اسلامی هستند. دانشگاه‌ها اگر شرایط مناسبی داشته باشند ریاست، اساتید، پرسنل و دانشجویان آن می‌توانند به کمک نظام آمده و در تمدن سازی سهیم باشند.

وی گفت: هرزمانی که زمینه فراهم شود نخبگان ما و دانشمندان جوان ثابت کردند که قادر به تولید علم و فناوری در مرزهای نوین و جدید دانش هستند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر یادآور شد: نقش نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تعامل و ارتباط وسیع قلبی و عاطفی با دانشجویان، اساتید و کارکنان است.نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از جمله نقش حاج آقا دشتی، ارتباط نزدیک و بسیار تنگاتنگ با اساتید، دانشجویان و کارکنان می باشد که در جای خود بسیار موثر و مفید بوده است.

در آئینی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور  و مسئولین دانشگاه‌های استان بوشهر از خدمات مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیام نور و فرهنگیان تقدیر و مسئولین جدید این دفتر نمایندگی معرفی شدند.

در این آئین از زحمات حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام مهدی جمالی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام حسین حاجیانی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی به عنوان مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.