کد خبر : 82566
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 نوامبر 2021 - 1:55

طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین کنکور هیچ توجیهی ندارد

طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین کنکور هیچ توجیهی ندارد

ایسنا/لرستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین کنکور هیچ توجیهی ندارد. دکتر احسان رشیدیان در خصوص انتشار فیلمی از حواشی برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان یکی از حوزه‌های مطرح و بزرگ استان در بحث برگزاری آزمون‌هاست. وی ادامه داد:

طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین کنکور هیچ توجیهی ندارد

ایسنا/لرستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین کنکور هیچ توجیهی ندارد.

دکتر احسان رشیدیان در خصوص انتشار فیلمی از حواشی برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان یکی از حوزه‌های مطرح و بزرگ استان در بحث برگزاری آزمون‌هاست.

وی ادامه داد: در آزمون امسال علوم انسانی و ریاضی که روز پنجشنبه و علوم تجربی که روز جمعه برگزار شد، حوزه دانشگاه لرستان  ۲۶۰۰ داوطلب داشت و با توجه به این موضوع همیشه در ارتباط با ترافیک نگرانی داشتیم و علت آن این بود که زمان‌بندی که توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود همیشه در ورود به حوزه رعایت نمی‌شود و برخی از داوطلبین و والدین آنها حضور خود را به دقایق پایانی موکول می‌کنند و این امر ممکن است موجب ترافیک شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: شروع آزمون ساعت ۸:۳۰ صبح بوده در صورتیکه در پروتکل‌های سازمان سنجش اعلام شده که درب‌های حوزه اصلی(ورودی دانشگاه لرستان) از ساعت ۶:۳۰ دقیقه باز شوند که همین کار را حراست دانشگاه انجام داده است.

مدیریت ترافیک و کمک به ایجاد نظم در عبور و مرور در محوطه و بیرون دانشگاه از مصوبات جلسات حفاظت آزمون استان و شهرستان بوده است

رشیدیان با بیان اینکه جلسات حفاظت آزمون استان و شهرستان برگزار شد که یکی از مصوبات آن مدیریت بحث ترافیک بوده است، اضافه کرد: یکی از درخواست‌های دانشگاه لرستان در این جلسات مدیریت ترافیک و کمک به ایجاد نظم در عبور و مرور در محوطه و بیرون دانشگاه بوده است.

وی عنوان کرد: مسیر دسترسی دانشگاه لرستان از خروجی شهر خرم‌آباد با دانشگاه آزاد و پیام نور یکی است و این دو نیز محل برگزار آزمون بودند و بخاطر جلوگیری از حوادث احتمالی در جلسات حفاظت آزمون استان و شهرستان مقرر شد که دو خودرو گشت پلیس راهور در مسیر و یک خودروی گشت پلیس نیز در دانشگاه لرستان حضور داشته باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان با بیان اینکه در برقراری نظم در آزمون نیز نیروهای حفاظت و حراست دانشگاه نیز نقش دارند و این نیروها ممکن است مثل پلیس نیروهای آموزش دیده‌ای نباشند که بتوانند گره‌های کور ترافیک را مدیریت کنند، اضافه کرد: در مصوبه جلسات مذکور قید شده که خودرو گشت پلیس راهور از ساعت ۷ تا ۸:۳۰ در مسیر دانشگاه حضور داشته باشند و براساساعلام حراست و دوربین‌های دانشگاه لرستان یک خودرو ۸:۰۶ دقیقه و خودروی دیگر ۸:۱۴ دقیقه وارد دانشگاه شدند و عمدتا انسداد مسیر را از ۷:۳۰ تا ۷:۵۰ داشتیم که ۴۰ دقیقه تا برگزاری آزمون فرصت برای حضور افراد بوده است.

 طی کردن مسیر از تپه ماهورها توسط داوطلبین هیچ توجیهی ندارد

رشیدیان بیان کرد: حتی با فرض اینکه مسیر مسدود شده باشد چه نیازی است که به جای طی مسیر ما بخواهیم از تپه‌ها ماهورها عبور کنیم و این موضوع هیچ توجیهی ندارد.

وی افزود: با توجه به ۲۶۰۰ داوطلب آزمون در دانشگاه لرستان، افرادی که از تپه ماهورها به داخل دانشگاه آمدند اندک بودند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان افزود: در مجموع یک نفر نداشتیم که با تاخیر برای آزمون ورود پیدا کند و این افراد اگر بجای مسیر بیراهه، مسیر اصلی را طی می کردند،  پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طی مسیر پیاده رو کنار بلوار، بدون تاخیر و قبل از شروع آزمون، به حوزه امتحانی خود هدایت می شدند.

میزان رضایت داوطبین آزمون در همه حوزه‌های برگزاری آزمون دانشگاه لرستان بالاتر از نرم کشوری بوده است

رشیدیان با بیان اینکه سازمان سنجش در مورد نحوه برگزاری آزمون و ارزشیابی از داوطلبان نظر سنجی می‌کند، اظهار کرد: در ارزیابی سازمان سنجش میزان رضایت داوطبین آزمون در همه حوزه‌های برگزاری آزمون دانشگاه لرستان بالاتر از نرم کشوری بوده است.

وی میزان رضایت از برگزاری آزمون در کشور ۸۷.۷ درصد بوده که شامل چینش صندلی‌ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سیستم برودتی سالن و… است، گفت: این درحالیکه میزان رضایت مندی در دانشکده اقتصاد ۱۰۰ درصد بوده و در مجموع میزان رضایت مندی در سایر حوزه‌های دانشگاه بیش از نرم کشوری بوده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های پیش از برگزاری آزمون، علیرغم اینکه معتقدم کوتاهی و قصوری از جانب دانشگاه لرستان صورت نگرفته است اما از داوطلبانی که برای رسیدن به حوزه امتحانی دقایقی درگیر ترافیک خودرویی  و متحمل زحمت شدند عذرخواهی می‌کنم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.