کد خبر : 110834
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 نوامبر 2021 - 20:41

تلاش برای حل مشکل ویزای دانشجویان خارجی مقیم ایران

تلاش برای حل مشکل ویزای دانشجویان خارجی مقیم ایران

رئیس سازمان امور دانشجویان بر تلاش وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین المللی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم شرایط فراهم شود تا ویزای دانشجویان مقیم ایران برای کل دوره تحصیل باشد و شرایطی و تسهیلاتی فراهم شود تا دانشجویان برای رفت و برگشت به کشورشان دچار مشکل نشوند. به گزارش ایسنا، دکتر

تلاش برای حل مشکل ویزای دانشجویان خارجی مقیم ایران

رئیس سازمان امور دانشجویان بر تلاش وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین المللی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم شرایط فراهم شود تا ویزای دانشجویان مقیم ایران برای کل دوره تحصیل باشد و شرایطی و تسهیلاتی فراهم شود تا دانشجویان برای رفت و برگشت به کشورشان دچار مشکل نشوند.

به گزارش ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در نشست خود با جمعی از دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در ایران، گفت: بر طرف کردن مشکلات احتمالی دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در ایران برای مدیران سازمان امور دانشجویان مهم است و در همین راستا جلسات مستمر با دانشجویان بین المللی ادامه دارد.

وی افزود: تلاش ما این است که میزبان خوبی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در ایران باشیم و این دانشجویان با کمترین مشکل تحصیل خودرا به اتمام برسانند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تلاش می کنیم شرایط فراهم شود تا ویزای دانشجویان مقیم ایران برای کل دوره تحصیل باشد و شرایطی و تسهیلاتی فراهم شود تا دانشجویان برای رفت و برگشت به کشورشان دچار مشکل نشوند.

وی افزود: در گذشته، سامانه الکترونیکی برای دانشجویان بین المللی نداشتیم و آن را راه اندازی کرده ایم تا ارتباط ما با دانشجویان از این طریق این سامانه باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص زبان تدریس در دانشگاه‌های ایران گفت:  مبنای کار و معیار ما برای دانشجویان بین المللی ، زبان فارسی است و الزامی برای تدریس به زبان انگلیسی در قوانین ما نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر داداش پور اعلام کرد: براساس برنامه های توسعه، ماموریت و سیاست جدید ما جذب دانشجویان بین المللی بیشتر است و سعی می کنیم  موانع موجود را بررسی و برای رفع آن راهکار ارائه کنیم تا زمینه جذب دانشجویان بیشتری در کشور فراهم شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان گفت: برای پیگیری این موارد وموانع، کارگروهی با حضور معاون بورس و امور دانشجویان خارج و مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان و نمایندگان دانشجویان بین المللی تشکیل می شود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.