کد خبر : 5682
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آگوست 2021 - 13:35

قاتل زن ۳۱ ساله در اسفراین اعدام شد

قاتل زن ۳۱ ساله در اسفراین اعدام شد

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسفراین از اجرای یک فقره حکم قصاص نفس در این شهرستان خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از دادگستری کل خراسان شمالی، نادرنژاد اقداش درباره جزئیات وقوع اظهار کرد: پس از وصول گزارش اعلام مفقودی زن ۳۱ ساله در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ از سوی خانواده وی و تشکیل

قاتل زن ۳۱ ساله در اسفراین اعدام شد

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسفراین از اجرای یک فقره حکم قصاص نفس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از دادگستری کل خراسان شمالی، نادرنژاد اقداش درباره جزئیات وقوع اظهار کرد: پس از وصول گزارش اعلام مفقودی زن ۳۱ ساله در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ از سوی خانواده وی و تشکیل پرونده قضایی، بررسی های اولیه و تحقیقات میدانی، پرده از وقوع یک جنایت برداشت تا اینکه پس از چند روز تحقیقات مقدماتی و تکمیلی، سرانجام محکوم علیه شناسایی و پس از دستگیری، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

وی مهمترین انگیزه و علت ارتکاب قتل توسط محکوم علیه را سرقت طلاها و جواهرات مقتوله عنوان کرد و گفت: حسب قرائن و شواهد موجود، این انگیزه باعث شد تا محکوم علیه با طرح ریزی نقشه قبلی به منظور سرقت، مقتوله را در داخل باغی بی هوش و سپس طلاهای وی را سرقت می کند. برای از بین بردن آثار جرم نیز اقدام به مثله کردن و سوزاندن جسد می کند.

نادرنژاد در خصوص عناوین مجرمانه منتسب به متهم بیان کرد: محکوم علیه متعاقب اتمام مراحل مختلف دادرسی به موجب دادنامه صادره از شعبه اول دادگاه کیفری استان به یک فقره قصاص نفس با اخذ تفاضل دیه و به علاوه از حیث جنبه عمومی جرم سرقت مقرون به آزار نیز به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و همچنین از جهت جنایت بر میت به لحاظ قطع هر دو پا و سوزاندن جسد به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که در پایان با تأیید رأی بدوی در شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور، همه چیز مهیای اجرای حکم شد.

دادستان عمومی و انقلاب اسفراین با بی نتیجه خواندن تلاش های صورت گرفته در راستای حصول سازش در این پرونده اظهار کرد: به رغم تلاش های انجام شده مبنی بر مصالحه به لحاظ عدم توفیق در سازش و از طرفی به جهت مهیا بودن شرایط و وصول نتیجه استیذان، حکم قصاص نفس محکوم علیه از طریق دارآویختگی اجرا شد.

وی به تبعات منفی ناشی از تصمیمات عجولانه و غیرمنطقی که ممکن است بر اساس انگیزه های مختلف از سوی افراد شکل گیرد اشاره کرد و گفت: هر جنایتی به موجب قانون، مجازات و مکافاتی دارد و دیر و یا زود فرد مرتکب به سزای اعمالش خواهد رسید، لذا بهتر است انسان قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی به آثار و پیامدهای رفتار و کردار خود به دقت فکر کند و مراقب باشد تا خود را گرفتار سوء تدبیر و یا یک تصمیم نابخردانه نکند و فرد و جامعه را با مشکلات عدیده مواجه نسازد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.