کد خبر : 5928
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آگوست 2021 - 14:54

میدان داری کرونا در مازندران

میدان داری کرونا در مازندران

  ضریب خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا در مازندران بیش از ۲۵ بوده و حتی دربعضی از مناطق مثل آمل بیش از ۴۰ است، یعنی در آمل به طور روزانه با ۴۰ مورد بستری در هر صدهزار نفر جمعیت مواجهیم ، این در حالی است که این آمار درکل کشور ۱۲ و در سیستان

میدان داری کرونا در مازندران

  ضریب خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا در مازندران بیش از ۲۵ بوده و حتی دربعضی از مناطق مثل آمل بیش از ۴۰ است، یعنی در آمل به طور روزانه با ۴۰ مورد بستری در هر صدهزار نفر جمعیت مواجهیم ، این در حالی است که این آمار درکل کشور ۱۲ و در سیستان وبلوچستان در اوج بیماری ۸ بود.

این وضعیت نشان می دهد علیرغم مواجه شدن با بحران شدید از آغاز موج پنجم بیماری تا کنون کادر درمان توانستند  با تمام قوا و ظرفیت در خدمت به مردم پایداری نمایند.

به گفته کارشناسان در مازندران با موارد افزایش میزان بستری ها در مراکز درمانی به نسبت جمعیت مواجهیم بنابراین در بیمارستان ها باید ظرفیت بستری موقت را افزایش داد.

سرعت واکسیناسیون گروه های هدف در مازندران تقریبا دو برابر کشور است، به طوری که آمار کل کشور ۱۹ درصد بوده ولی در مازندران برای ۳۳درصد گروه های هدف واکسیناسیون انجام شد. مدافعین سلامت در بخش بهداشت  با تمام توان در امر واکسیناسیون هم استانی های عزیز بسیج شده اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سید عباس موسوی  اظهار کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۹۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند

وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۴۱۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان هم اکنون ۲۶۵۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۳۶۹ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۱۳۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۷ بیمار جدید بستری و ۲۱۸ بیمار هم ترخیص شدند و ۴۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 در حال حاضر ۳۹۸۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.