کد خبر : 177049
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دسامبر 2021 - 18:46

پاییز کم بارش خراسان جنوبی / دمای زمستانی کمتر از نرمال است

پاییز کم بارش خراسان جنوبی / دمای زمستانی کمتر از نرمال است

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی خراسان جنوبی اظهار کرد: پاییز امسال خراسان جنوبی بعد از سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و سمنان، جزو کم بارش‌ترین استان‌های کشور بود. جواد نخعی، روز گذشته سوم دی اظهار کرد: پاییز امسال در استان ۹.۸ میلی‌متر باران بارید که در مقایسه با سال گذشته که ۲۹

پاییز کم بارش خراسان جنوبی /  دمای زمستانی کمتر از نرمال است

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی خراسان جنوبی اظهار کرد: پاییز امسال خراسان جنوبی بعد از سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و سمنان، جزو کم بارش‌ترین استان‌های کشور بود.

جواد نخعی، روز گذشته سوم دی اظهار کرد: پاییز امسال در استان ۹.۸ میلی‌متر باران بارید که در مقایسه با سال گذشته که ۲۹ میلی‌متر بوده ۶۶ درصد کاهش یافته است و بارش‌ها در مقایسه با میانگین بلندمدت ۴۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه بارش یک سال آبی در استان ۱۱۳.۱۴ میلی‌متر است که بارش‌های پاییز امسال ۸.۷ درصد آن را تامین کرده‌ است، افزود: بیشترین بارش فصل پاییز از بیرجند با میانگین ۱۴.۶ میلیمتر گزارش‌شده که از میانگین بلندمدت در این شهرستان ۱۳.۲ میلی‌متر و از سال گذشته ۴.۸ کمتر است.

نخعی افزود: کمترین بارش هم با ۲ میلیمتر در نهبندان ثبت شد که ۱۱ میلمیتر کمتر از میانگین بلندمدت و ۳۱.۴ میلیمتر کمتر از سال گذشته است.

وی از پیش‌بینی بارش‌های نرمال و بیشتر از نرمال در فصل زمستان خبر داد و با اشاره به اینکه میانگین بارش باران در زمستان ۶۷.۲ میلیمتر است، گفت: از ۱۱ دی تا ۱۲ بهمن در اکثر نقاط استان بارش ۵ تا ۱۰ میلی‌متر بیشتر از نرمال و در سربیشه و نهبندان ۱۰ تا ۲۰ میلی‌متر بیشتر از نرمال پیش بینی می‌شود.

نخعی افزود: به‌لحاظ دمایی نیز دمای اکثر نقاط استان در دی، نیم تا یک درجه کمتر از نرمال و در درمیان و سربیشه ۱ تا ۲ درجه کمتر از نرمال؛ در بهمن نیم تا ۱ درجه کمتر از نرمال در اکثر نقاط استان و در درمیان، حاجی‌آباد، قاین و سربیشه ۱ تا ۲ درجه کمتر از نرمال و در اسفند نیم تا ۱ درجه کمتر از نرمال پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی، افزایش ابر و بارش پراکنده در برخی نقاط استان را برای ۴۸ ساعت آینده پیش بینی کرد و گفت: مطابق با داده ها، تصاویر ماهوره‌ای و بازگویی نقشه‌های پیشیابی هواشناسی طی امروز و فردا افزایش ابر و برای فردا  شنبه ۴ دی بارش پراکنده باران در جنوب شرق استان دور از انتظار نیست؛ دمای هوا نیز از شنبه تا سه شنبه هفته آتی هفت تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و یخبندان شبانه تشدید می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.