کد خبر : 208969
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 4 ژانویه 2024 - 10:44

«هری پاتر:» شجره خانواده پاتر

«هری پاتر:» شجره خانواده پاتر

  به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده مانند همه چیز از J.K. دنیای جادوگری رولینگ، خانواده پاتر دارای تاریخ غنی است. اگرچه نقطه کانونی مجموعه هری پاتر، خود هری (دانیل رادکلیف) است، اما معلوم می‌شود که اصل و نسب هری به اندازه خانواده مالفوی‌ها، ویزلی‌ها و بلک‌ها گسترده و جادویی است.  ممکن

 

به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده مانند همه چیز از J.K. دنیای جادوگری رولینگ، خانواده پاتر دارای تاریخ غنی است. اگرچه نقطه کانونی مجموعه هری پاتر، خود هری (دانیل رادکلیف) است، اما معلوم می‌شود که اصل و نسب هری به اندازه خانواده مالفوی‌ها، ویزلی‌ها و بلک‌ها گسترده و جادویی است. 

ممکن است هری به دلیل شکست قهرمانانه‌اش از تاریک‌ترین جادوگر تمام دوران، لرد ولدمورت (رالف فاینز) مشهورترین عضو خانواده پاتر باشد، اما پیشینیان هری نیز شایسته تقدیر هستند زیرا جادوی خانواده پاتر بسیار قبل از هری بود. متولد شد والدین هری جادوگران ماهری بودند، پدربزرگش از طریق مهارت هایش در معجون سازی به ثروت زیادی دست یافت و سه تن از اجداد هری خالقان یادگاران مرگ بودند. هری تا یازده سالگی از توانایی های جادویی خود اطلاعی نداشت، اما فروتنی، شجاعت و قدرت جادویی تبار او قطعاً در خون او جاری بود.

 

لینفرد از استینچکامب

قدمت خانواده پاتر به مردی به نام لینفرد برمی‌گردد که در روستای استینچکام در گلاسترشر زندگی می‌کرد. استینچکامب یک دهکده ماگل بود و لینفرد همسایه های ماگل داشت، اما ماگل ها از قدرت جادویی او بی اطلاع بودند. دوستان ماگل لینفرد او را مردی عجیب و غریب و سر به هوا توصیف کردند که در شفای بیماری های مردم از طریق موادی که در باغش پرورش می داد مهارت داشت. البته، ماگل ها از این واقعیت آگاه نبودند که داروهای خانگی لینفرد در دیگ جادویی او ساخته شده است. ماگل ها به دنبال لینفرد برای درمان بیماری های مختلف خود بودند و به دلیل استعداد لینفرد در معجون سازی، درمان های او باعث شهرت محبوبی در بین ماگل ها شد. ماگل ها در نهایت به لینفرد لقب «سفالگر» دادند، زیرا او همیشه در حال سفالگری در باغش دیده می شد. با گذشت زمان، نام مستعار “Potterer” به “Potter” تبدیل شد که از آنجا شروع شد.

 

خانواده پاتر تا زمان تولد هری پاتر در سال 1980 خون خالص بودند، زیرا مادر هری، لیلی ایوانز (جرالدین سامرویل)، پدر و مادری ماگل داشت. در دنیای جادوگران در طول قرن بیستم، بیست و هشت خانواده خون خالص وجود داشت. این خانواده ها به عنوان بیست و هشت مقدس شناخته می شدند. اگرچه پاترها خون خالص بودند، اما هرگز در بیست و هشت مقدس گنجانده نشدند زیرا نام پاتر یک نام رایج ماگل بود.

 

ایگنوتوس پورل

شما ممکن است نام ایگنوتوس پورل را از هری پاتر و یادگاران مرگ بشناسید – قسمت 1. وقتی هری و هرمیون (اما واتسون) از قبرستان گودریک هالو بازدید می کنند، قبر ایگنوتوس پورل در آنجاست و نماد یادگاران مرگ بر روی سنگ قبر او حک شده است. . پورل نام خانوادگی یک خانواده جادوگر قرون وسطایی خون خالص است و ایگنوتوس کوچکترین از سه برادر بود. برادران بزرگتر او آنتیوک و کادموس پورل نام داشتند و هر سه آنها خالق یادگاران مرگ بودند. انطاکیه عصای بزرگ را خلق کرد، کادموس سنگ رستاخیز و ایگنوتوس شنل نامرئی را ساخت. این همان شنل نامرئی قرن ها بعد در اختیار هری قرار گرفت. ایگنوتوس ابتدا شنل نامرئی خود را به پسرش داد و او سپس آن را به دخترش، ایولانت پورل، داد. ایولانت با جادوگری به نام هاردوین پاتر ازدواج کرد که اتفاقاً پسر ارشد لینفرد از استینچکامب بود. ایولانت و هاردوین شنل نامرئی را به فرزند ارشد خود منتقل کردند و این سنت در نسل‌های پاترها ادامه یافت تا اینکه شنل در نهایت در هری پاتر و سنگ جادو در اختیار هری قرار گرفت.

خانواده های مختلف جادوگر معروف از نسل برادران پورل هستند. البته سفالگرها از نسل ایگنوتوس هستند. خانواده گانت از نسل کادموس پورل هستند. گانت ها چه کسانی هستند؟ خوب، مروپ گانت مادر ولدمورت است. غیر معمول نیست که خانواده‌های جادوگر به هم مرتبط باشند، زیرا جمعیت جادوگران بسیار کمتر از جمعیت ماگل است. اما دانستن اینکه هری و ولدمورت از نوادگان دو برادر بودند، بسیار جالب است. دو برادر که در شعبده بازی مهارت فوق العاده ای داشتند. به اندازه کافی خنده دار، خلقت کادموس از سنگ رستاخیز برای زنده کردن عزیزان از مردگان استفاده شد. کادموس می خواست مرگ را فریب دهد و راه های طبیعی زندگی را به چالش بکشد. این به نظر بسیار شبیه تعقیب‌های جادویی ولدمورت است. ولدمورت می خواست تا ابد زندگی کند و برای رسیدن به جاودانگی تلاش های وحشتناکی را انجام داد.

 

از سوی دیگر، ایگنوتوس، فروتن ترین سه برادر بود. او با استفاده از شنل نامرئی خود از مرگ فرار کرد، اما مانند برادران بزرگترش از مرگ نمی ترسید. وقتی ایگنوتوس احساس کرد که آماده مرگ است، با صلح و هدف از مرگ استقبال کرد. اگرچه قرن‌ها بعد از مرگ ایگنوتوس تا تولد هری می‌گذرد، اما واضح است که هری مقداری از فروتنی ایگنوتوس را به ارث برده است. هری هرگز از مرگ نمی ترسید، او چیزی از طمع نمی دانست و بیشتر از امنیت خود به عزیزانش اهمیت می داد. وقتی هری عصای بزرگ را در اختیار داشت، از آن استفاده نکرد، بلکه آن را در قبر صاحب قبلی اش گذاشت. هنگامی که هری به سنگ رستاخیز دست یافت، برای مدت کوتاهی به عزیزان درگذشته خود نگاه کرد، سپس سنگ را در جنگل رها کرد و دیگر هرگز به دنبال آن نگردید. در مورد شنل نامرئی، هری در نهایت آن را به پسر بزرگش داد. یادگاران مرگ برای این ساخته شدند که جادوگران یا جادوگران بتوانند استاد مرگ باشند، اما هری از مرگ نمی ترسید و هرگز به دنبال قدرت نبود.

 

هنری پاتر

هنری پاتر پدربزرگ هری بود. هنری از 1913 تا 1921 در Wizengamot خدمت کرد. در این سال ها، جنگ جهانی اول رخ داد. وزیر وقت جادو – آرچر اورموند – تصمیم گرفت دنیای جادوگران را از کمک به ماگل ها در جنگ منع کند. هنری پاتر علناً وزیر را به خاطر انجام این کار مورد انتقاد و توبیخ قرار داد، زیرا هنری برای ایمنی ماگل ها ارزش قائل بود. 

صریح بودن هنری در مورد حمایت از ماگلز باعث شد تا خانواده پاتر از بیست و هشت مقدس کنار گذاشته شوند. اگرچه پاترها برای قرن ها خون خالص بودند، اما هرگز تعصب نداشتند و شیدایی خون خالص را به همان روشی که خانواده مالفوی و بلک انجام دادند، تایید نکردند.

 

فلیمونت و اوفمیا پاتر

فلیمونت پسر هنری پاتر بود. فلیمونت در هاگوارتز به گریفیندور تقسیم شد و پس از فارغ‌التحصیلی، معجون موی اسلیکیزی را اختراع کرد – معجون‌ای که موها را حالت می‌دهد، رام می‌کند و از آنها مراقبت می‌کند. این اختراع به فلیمونت ثروت زیادی اعطا کرد. فلیمونت ممکن است مهارت های تخصصی خود در ساخت معجون را از جد خود، لینفرد از استینچکامب، به ارث برده باشد. هنگامی که فلیمونت بازنشسته شد، شرکت خود را که معجون موی اسلیکیزی را ساخته بود فروخت و نوه‌اش هری سرانجام این طلا را به ارث برد. این طلایی است که در هری پاتر و سنگ جادو در داخل طاق هری در گرینگوتز می بینیم.

فلیمونت با جادوگری به نام یوفمیا ازدواج کرد. اگرچه آنها خوشحال بودند، اما سال ها برای باردار شدن تلاش کردند. درست زمانی که می خواستند از امید به بچه دار شدن چشم پوشی کنند، یوفمیا باردار شد، اما در این زمان، Euphemia و Fleamont پیر شده بودند. اوفمیا حتی با معیارهای ماگل سالخورده بود وقتی اولین و تنها پسرشان جیمز پاتر (آدریان رالینز) را به دنیا آورد. از آنجایی که فلیمونت و یوفمیا در دوران بازنشستگی خود جیمز را داشتند، او را لوس کردند و به او علاقه داشتند، به همین دلیل جیمز به پسری بسیار بیهوده و مغرور تبدیل شد. فلیمونت و یوفمیا زنده ماندند تا پسرشان با لیلی ایوانز ازدواج کند، اما متأسفانه قبل از ملاقات با نوه خود هری، در اثر آبله اژدها درگذشتند.

 

جیمز پاتر

جیمز پاتر مانند پدرش در هاگوارتز به گریفیندور تقسیم شد. جیمز مطمئناً ویژگی‌های منفی گریفیندورها را نشان داد – او مغرور، پر سر و صدا و مغرور بود و اغلب با بهترین دوستش سیریوس بلک (گری اولدمن) که در نهایت پدرخوانده هری می‌شد، در هاگوارتز صحبت می‌کرد. 

جیمز و سیریوس در هاگوارتز بسیار محبوب بودند و از آنجایی که جیمز در کوییدیچ باهوش و عالی بود، معتقد بود که تا حدودی از دیگران برتری دارد. با این وجود، جیمز پس از فارغ‌التحصیلی از کودکی‌اش بیرون آمد و با لیلی ایوانز، که در تمام مدت اقامت در هاگوارتز عاشق او بود، ازدواج کرد. با وجود اینکه جیمز مغرور بود، او به شدت به دوستانش وفادار بود و به شدت با ولدمورت و هر چیزی که ارباب تاریکی طرفدار آن بود مخالفت کرد.

 

لیلی پاتر

لیلی پاتر جادوگری بسیار شجاع، باهوش و مهربان بود. او خوبی های همه را می دید، حتی زمانی که از درون آسیب دیده بودند یا شکسته بودند. لیلی اغلب به دنبال کسانی بود که طرد شده بودند، او هرگز به محبوبیت اهمیت نمی داد و علیه قلدری صحبت می کرد. 

لیلی قطعاً این ویژگی های نوع دوستانه را به پسرش هری منتقل کرد. کنجکاو است که چرا لیلی در نهایت عاشق جیمز شد، جیمز که خصوصیات با ملاحظه او را نداشت، اما شاید چون خوبی را در همه می دید، توانست خوبی های درونی جیمز را تشخیص دهد. وقتی ولدمورت تصمیم گرفت به لیلی، جیمز و پسرشان هری حمله کند، لیلی خود را فدای جان هری کرد. چنین فداکاری با انگیزه عشق او انجام شد و طلسم محافظی را بر هری انداخت که برای سالهای طولانی از او محافظت می کرد.

 

هری پاتر

مشهورترین پاترها – هری پاتر – در 31 ژوئیه 1980 در خانواده لیلی و جیمز پاتر به دنیا آمد. هری مانند مادر، پدر و پدربزرگش به گریفیندور در هاگوارتز تقسیم شد. هری مسلماً یکی از شجاع ترین جادوگران تمام دوران است، اما به نظر می رسد شجاعت و قطب نمای اخلاقی سالم او از والدینش به ارث رسیده است.

 او هرگز در مورد دفاع از دوستانش دو بار فکر نکرد و مانند مادرش همیشه علیه بی عدالتی صحبت می کرد. حتی اگر هری منتخب نبود، به هر حال با ولدمورت می‌جنگید، زیرا از نظر او، مبارزه با شیطان کار درستی است.

 

جیمز سیریوس پاتر دوم، آلبوس سوروس پاتر و لیلی لونا پاتر

هری پاتر با جینی ویزلی (بانی رایت) ازدواج کرد و آنها صاحب سه فرزند شدند که ما با آنها در هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت 2 آشنا می شویم. پسر بزرگ آنها، جیمز سیریوس پاتر دوم (ویل دان)، شنل نامرئی هری و نقشه غارتگران او را به ارث برد. . جیمز پاتر دوم در ارتباط با دو جادوگری که از او نامگذاری شده بود، خصوصیات مشابه جیمز پاتر و سیریوس بلک را نشان داد. جیمز پاتر دوم در گریفیندور طبقه بندی شده بود و درست مانند بستگان همنام خود یک مشکل ساز بداخلاق بود.

با این حال، آلبوس سوروس پاتر (آرتور بوون) هیچ شباهتی به برادر بزرگترش نداشت. آلبوس از نام مدیر مدرسه آلبوس دامبلدور (مایکل گامبون) و سوروس اسنیپ (آلن ریکمن) نامگذاری شد. زمانی که آلبوس به هاگوارتز رسید، به طرز شگفت انگیزی در اسلیترین دسته بندی شد و با پسر دراکو مالفوی (تام فلتون)، اسکورپیوس، بهترین دوست شد. این دوستی در ادامه نمایشنامه هری پاتر و کودک نفرین شده بررسی می شود. البته این رابطه جنجال برانگیخت زیرا دراکو به نام دشمن هری پاتر شناخته می شد و با این حال، دو پسر آنها دوستی بسیار نزدیکی با هم داشتند. برخلاف اکثریت اسلیترین ها که حیله گر و با اعتماد به نفس هستند، آلبوس خجالتی، کمی عصبی و بی سر و صدا بود. بسیاری از ناامنی های آلبوس ناشی از ترس او از زندگی نکردن به نام پدرش بود. این در واقع بهترین دوست آلبوس، اسکورپیوس بود که به او کمک کرد تا از پوسته خود بیرون بیاید.

 

لیلی لونا پاتر (دافنه دی بیستگی) که از نام مادر هری و دوست نزدیکش لونا لاوگود (ایوانا لینچ) نامگذاری شده است، بسیاری از ویژگی های مادرش از جمله موهای قرمز جینی و شخصیت مطمئن به خود را به ارث برده است. او کوچکترین فرزند هری و جینی بود و وقتی به هاگوارتز رسید در گریفیندور طبقه بندی شد. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.