کد خبر : 30807
تاریخ انتشار : جمعه 8 اکتبر 2021 - 15:02

سه انتصاب جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

سه انتصاب جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

سرپرستان دو معاونت توسعه و مدیریت منابع و معاونت آموزشی، همچنین مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی معرفی شدند.  دکتر رضا صابری به عنوان سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع، دکتر علی آدمی به عنوان سرپرست معاونت آموزشی و دکتر مهدی واحدی به عنوان مشاور رئیس و سرپرست حوزه

سه انتصاب جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

سرپرستان دو معاونت توسعه و مدیریت منابع و معاونت آموزشی، همچنین مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی معرفی شدند.

 دکتر رضا صابری به عنوان سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع، دکتر علی آدمی به عنوان سرپرست معاونت آموزشی و دکتر مهدی واحدی به عنوان مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه معرفی شدند.
دکتر عبدالله معتمدی، سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی در این مراسم اظهار کرد: این دانشگاه مولود انقلاب است. هرچند ریشه‌های آن در قبل از انقلاب وجود داشته، ولی از تجمیع چندین دانشکده، موسسه و مدرسه عالی در سال ۱۳۶۳ این دانشگاه شکل گرفت و به تدریج در گذر زمان هویت خود را پیدا کرد تا امروز که ما وارث آن هستیم.
وی ادامه داد: یکی از منصفانه‌ترین و عاقلانه‌ترین نگاه‌ها این است که ما هیچگاه نقش گذشتگان را در شکل‌گیری هویت این دانشگاه نادیده نگیریم. همۀ پیشرفت های علمی، آموزشی، ساختاری و فیزیکی مرهون زحمات افراد مختلف است. ما هم وظیفه داریم تا جایی که توان داریم تلاش کنیم این دانشگاه به عنوان یک مجموعۀ علمی در مسیری که برای آن طراحی شده است، حرکت کند.
دکتر معتمدی با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین مباحث که همه باید به آن توجه کنند، فلسفۀ تعلیم و تربیت است، افزود: اگر به این فلسفه توجه نشود، ممکن است مسیری طی شود که نه تنها هم‌افزایی در آن وجود ندارد، بلکه ایجاد مزاحمت و مشکل کند. همه رشته‌ها بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت باید در خدمت تحقق شخصیت افراد و نسلی که مخاطب ما است، باشند.
وی اظهار کرد: فلسفۀ تعلیم و تربیت در مورد چرایی صحبت می کند و اگر بخواهیم این فلسفه را به سطح دانشگاه بکشیم، باید بدانیم که چرایی وجود دانشگاه چیست؟ دانشگاه مجموعه‌ای است که در کنار همۀ کنش‌هایی که برای پیشرفت دانش بشری دارد، کمک می‌کند تا استعدادهایی که در جامعه وجود دارد، به منصۀ ظهور برسد. بر اساس این فلسفه همه کارهای ما باید در جهت معیّن و به سمت هدفی معین حرکت کند.
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی گفت: باید مرتب این مسئله را به خود تذکر دهیم و تکرار کنیم که همۀ تلاش‌ها و آمد و رفت‌ها در دانشگاه برای چیست؟ به طور قطع باید ساز و کارهایی را فراهم کنیم که تمام شخصیت نسل‌هایی که می‌آیند، محقق شود. همه در هر جایگاهی که هستیم، باید بدانیم فلسفه نظام دانشگاهی، چرایی نظام و تحویل انسان‌های باشخصیت و فرهیخته به جامعه است و لازمه این کار، توجه به شرایط، رفتار و عملکرد خودمان و تکریم دانشجو، همکار، استاد و ارباب رجوع است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم استعدادهای افراد شکوفا شود، باید اعتماد به نفس و کرامت را در آنها شکوفا کنیم. برآیند کار همه حوزه‌های دانشگاه این است که کرامت انسان‌ها مورد توجه قرار گیرد. من از همۀ معاونان و مدیرانی که تلاش کردند، قدردانی می‌کنم. جایگاه آنها به عنوان سرمایه‌های دانشگاه برای ما محترم است و از مدیران جدید هم می‌خواهم که از تجربه‌های مدیران و معاونان قبلی در حوزه‌های تخصصی و اجرایی استفاده کنند تا به افق‌های بلند دانشگاه و اهداف آن برسیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر معتمدی گفت: از معاونان و مدیران جدید که قبول مسئولیت کرده‌اند، تشکر می کنم و امیدوارم مسئولان جدید با انرژی بیشتر و گام‌های جدی‌تر برنامه‌های دانشگاه را به پیش ببرند.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.