کد خبر : 180550
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 فوریه 2022 - 22:39

دکتر حبیبی فریدون فرخ ما

دکتر حبیبی فریدون فرخ ما

  “دکتر حبیبی مستظهر به استظهار الهی بود “که آثار متعدد و فاخر فرهنگی از جمله این موزه دلپسند از او بیادگار و جاویدان مانده است. به گزارش ایسنا، حمید میرزاده در یادداشتی از درس درستکاری و مردم دوستی مرحوم دکتر حسن حبیبی سخن گفته است. در این یادداشت می‌خوانیم:١٢ بهمن ماه در سالروز درگذشت مرحوم دکتر

 

دکتر حبیبی فریدون فرخ ما

“دکتر حبیبی مستظهر به استظهار الهی بود “که آثار متعدد و فاخر فرهنگی از جمله این موزه دلپسند از او بیادگار و جاویدان مانده است.

به گزارش ایسنا، حمید میرزاده در یادداشتی از درس درستکاری و مردم دوستی مرحوم دکتر حسن حبیبی سخن گفته است.

در این یادداشت می‌خوانیم:
١٢ بهمن ماه در سالروز درگذشت مرحوم دکتر حبیبی به اتفاق سایر اعضای هیات امنای بنیاد امیرکبیر از موزه ایشان بازدید کردیم.همه تحسین کردند که این موزه با چه زیبایی و دلارایی و والایی و از روی حسن سلیقه زیبا شناسانه و دقت عاشقانه خانم دکتر رهید، یک مجموعه فاخر و نورانی و فرهنگی شده و همانجا به گفته حکیمانه حضرت استاد دعایی ” یار یک جهت حق گزار ما ” پی بردم که فرمودند:”دکتر حبیبی مستظهر به استظهار الهی بود “که آثار متعدد و فاخر فرهنگی از جمله این موزه دلپسند از او به یادگار و جاویدان مانده است. در ذهنم خاطره‌ای آمد از عیادت دکتر در خانه مسکونی خودشان در سال ١٣٩٠. تابلویی زیبا در اتاق ایشان روی دیوار نصب شده بود و شعر شاعر بزرگ ایران، حضرت فردوسی پاکزاد با خطی خوش رو ی آن چشم نوازی می‌کرد:

فریدون فرخ فرشته نبود
ز مشک و زعنبر سرشته نبود
به داد و دهش یافت آن نیکویی
تو داد و دهش کن فریدون تویی

فردوسی از داد و دهش فریدون فرخ گفته و ما امروز شخصیت فریدون فرخ را در شخصیت زنده یاد دکتر حبیبی عزیزمان می‌بینیم که هر چه داشت برای مردم و برپایی یک نهاد فرهنگی داد و دهش کرد و وقتی به خانم دکتر رهیده پیشنهاد شد برای این موزه ورودیه بگیرید و درآمد آن را صرف توسعه موزه کنید به سیاق همان داد و دهش دکتر حبیبی گفتند:
دکتر هر چه داشت برای ایران و مردم بجا گذاشت. ما ورودیه از مردم نمی‌گیریم چون این موزه متعلق به خود مردم است .
یاد آن تابلو و شعر حضرت فرودوسی افتادم و بخودم جرات دادم بنویسم :
“حسن حبیبی “فرشته نبود
ز مشک و زعنیر سرشته نبود
به داد و دهش یافت آن نیکویی
تو داد و دهش کن “حبیبی” تویی

براستی اینجا فقط یک موزه فرهنگی نیست مدرسه اخلاق است که هر مدیری بویژه مدیران امروزی ،لازم است آن را ببینند و درس درستکاری و مردم دوستی بگیرند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.